«لویاتان» برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم ابوظبی

نویسنده:

۱۲:۱۳:۳۷


در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ابوظبی که در روز جمعه برگزار شد، فیلم درام جنجال برانگیز «لویاتان» ساخته آندری زویاگینتسف و بازیگر اصلی آن «الکسی سِربریاکف» در بخش بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد نقش اصلی موفق به دریافت جایزه «مروارید سیاه» شدند. «ماریا بونِوی» بازیگر فیلم درام «Second Chance» ساخته سوزان بیِر برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی و فیلم «خاطرات بر سنگ»(Memories on Stone) ساخته کارگردان عراقی «شوکت امین کورکی» به عنوان بهترین فیلم دنیای عرب معرفی شدند.

در بخش افق‌های جدید برای کارگردانان تازه‌کار، فیلم «معجزه‌ها»(The Wonders) ساخته آلیس روواچر برنده جایزه اصلی مروارید سیاه و جایزه محلی برای بهترین فیلم عرب به «ثیب» رسید. این فیلم درام ساخته کشور عمان که در جشنواره ونیز و لندن نیز با تحسین رو به رو شده، جایزه منتقدین فیلم «FIPRESCI» را نیز از آن خود و کارگردانش «ناجی ابو نور» کرد.

در بخش فیلم مستند، فیلم «ویرونگا»(Virunga) ساخته «اورلاندو وُن آیزیندل» که در مورد نجات آخرین گوریل‌های کوهی و جنگ داخلی کنگو است، جایزه مروارید سیاه را دریافت نمود. جایزه فیلم منتخب مخاطبین نیز به فیلم مستند «نمک زمین»(The Salt of the Earth) ساخته «ویم وندرز» اهدا شد که در مورد عکاس فرانسوی «سباستیانو سالگادو» است.

مراسم اهدای جوایز که در انتها با اکران فیلم انیمیشن جدید استودیو دیسنی «Big Hero 6» همراه بود، این جشنواره 8 روزه که در پایتخت امارات متحده برگزار شد را به پایان رساند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
لویاتان
لینک کوتاه

دیدگاه