شایعات: محصول تازه گوگل، رقیبی برای ایردراپ و اندروید بیم

نویسنده:

۱۰:۴۴:۳۰


البته با توجه به وجود ان‌اف‌سی و نرم افزار بیم روی اغلب ابزارهای اندرویدی، مشخص نبود گوگل چه نقشه‌ای برای Bump دارد. اما بر اساس گزارش تازه سایت اندروید پلیس، گوگل در حال کار بر روی سرویسی بدون وابستگی به پلتفرم و سیستم‌عامل است که برخی از قابلیت‌های خود را از بامپ گرفته است.
 
بنابر این گزارش، نام رمز پروژه Copresence است و به نظر می‌رسد رقیبی گوگلی برای ایردراپ اپل و حتی اندروید بیم باشد. این ابزار به کاربر اجازه می‌دهد فایلها و داده‌ها را میان دستگاه‌های مختلف، بدون توجه به سیستم‌عامل آنها، رد و بدل کند. 
 
احتمالا تشخیص هویت بین دو دستگاه، از طریق اطلاعات مکانی یا بلوتوث صورت خواهد گرفت. شاید هم از طریق مکانیسمی شبیه اپلیکیشن whisper این کار انجام شود. یا اینکه تکنیک تایید هویت اولتراسونیک مورد استفاده در کروم کست هم اینجا مورد استفاده قرار گیرد. البته جدا از اینکه گوگل چه نقشه‌ای برای بخش تایید هویت این تکنولوژی دارد، انتقال داده‌ها میان تمام دستگاه‌ها از طریق وای‌فای یا وای‌فای دایرکت صورت خواهد گرفت.
 
تا به اینجا اطلاعات اندکی درباره این سرویس منتشر شده، اما برخی اسناد رد و بدل شده میان توسعه‌دهندگان یا پتنت‌های ثبت شده مرتبط با این محصول به بیرون درز کرده‌اند. همچنین همان‌طور که در عکسها مشاهده می‌کنید، تصاویر معرفی و بازاریابی این سرویس هم لو رفته‌اند. به نظر می‌رسد در هفته‌های آینده باید منتظر خبرهای جدی‌تری از پروژه Copresence باشیم.

عباس واحدی

 
برگرفته از
محصول تازه گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه