معرفی فناوری جدید هوندا

نویسنده:

۰۱:۳۸:۱۷


از اجزای مهم این فناوری، یک رادار موجی با دقت میلی‌متری است که به قسمت گریل رادیاتور متصل شده است. همچنین یک دوربین یک چشمی دقیقاً بالای آینه‌ای که عقب را نشان می‌دهد، نصب شده است. رادار مورد نظر اشیاء موجود در جاده مانند عابرین پیاده را شناسایی می‌کند و دوربین اطلاعات مهمی همچون سایز و سرعت اشیایی را که در فاصله 200 فوتی اتومبیل قرار دارند، جمع‌آوری می‌کند.

اطلاعات به دست آمده از دوربین و رادار توسط قابلیت‌های بسیاری از جمله سیستم‌های Collision Mitigation Braking، Road Departure Mitigation، Pedestrain Collision Mitigation مورد پردازش و استفاده قرار می‌گیرد. سیستم Collision Mitigation Braking باعث می‌شود که ترمزها در صورت شناسایی احتمال تصادف، عمل کنند. سیستمRoad Departure Mitigation از این اطلاعات استفاده کرده و اتومبیل را دنده عقب هدایت می‌کند. سیستم Pedestrain Collision Mitigation اگر احساس کند اتومبیل با عابر برخورد خواهد کرد، به صورت خودکار جهت چرخ را در سمت مخالف تغییر می‌دهد.
این فناوری از کنترل‌گر سرعت بهینه، فناوری شناسایی علائم راهنمایی و رانندگی و دستیار حفظ لاین نیز برخوردار است. این فناوری می‌تواند در صورت تشخیص فشار بر روی پدال گاز در حالت توقف اتومبیل، ترمز می‌گیرد.

فناوری جدید هوندا، Sensing، قبل از پایان سال 2014 در اتومبیل Legend ارائه خواهد شد. این اتومبیل یک سدان لوکس ژاپنی است که با نام Acura RLX در آمریکا شناخته می‌شود. این فناوری به تدریج در اتومبیل‌های دیگر این شرکت ژاپنی نیز به کار گرفته خواهد شد و طی ماه‌های آینده، در این سوی اقیانوس آرام ارائه خواهد شد.
پیش‌بینی می شود این فناوری در درازمدت، بنیان‌های فناوری رانندگی خودکار هوندا را نیز پایه‌گذاری کند.

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Honda Sensing
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “معرفی فناوری جدید هوندا”