اپلیکیشن ترجمه زبان اشاره ناشنوایان + ویدیو

نویسنده:

۰۲:۳۰:۵۴

گاهی زندگی برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا بسیار دشوار می‌شود. زمانی که این افراد نمی‌توانند با افراد عادی ارتباط برقرار کنند، بسیار مستأصل می‌شوند. متأسفانه برای بیشتر 370 میلیون فرد ناشنوای جهان، ناتوانی در برقراری ارتباط به عنوان یک معلولیت ذهنی محسوب می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از افراد ناشنوای باهوش، نتوانند از این قابلیت خود استفاده کنند. مدیر عامل شرکت MotionSavvy، Ryan Hait-Campbell، جزو یکی از این افراد باهوش است. وی به همراه همکاران ناشنوای خود، یک فناوری پیشگام ابداع کرده‌ که حسگرهای حرکتی را با پردازش دستگاه‌های همراه ترکیب کرده و یک مجموعه سه قسمتی به نام UNI ارائه داده‌اند.

این مجموعه سه قسمتی عبارتست از یک کامپیوتر تبلتی، یک جعبه هوشمند با طراحی خاص و یک اپلیکیشن برای دستگاه‌های همراه. جعبه هوشمند یک سخت‌افزار از Leap Motion را در خود جای داده و چند دوربین برای ردیابی موقعیت دست‌ها و انگشتان کاربر دارد. اپلیکیشن این شرکت که بر روی تبلت خود شرکت کار می‌کند، حرکات دست و انگشتان در زبان اشاره را به زبان صوتی ترجمه کرده و متن آن را روی صفحه نشان می‌دهد. همچنین این اپلیکیشن می‌تواند صحبت‌های افراد دیگر را به زبان اشاره برگردانده و آن را برای فرد ناشنوا نمایش دهد.

مجموعه UNI پا فراتر از ترجمه گذاشته و به یادگیری نیز می‌پردازد. زبان اشاره نیز همانند زبان عادی از لهجه‌ها و گویش‌های مختلفی برخوردار است. شما می‌توانید برای بهبود دقت این مجموعه، سبک خاص خود را به آن آموزش دهید. همچنین این مجموعه با افزایش پایگاه داده حرکات و اصطلاحات جدیدی که توسط کاربران اضافه می‌شود، باهوش‌تر می‌شود.

مدیر عامل این شرکت اظهار داشت امیدوار است روزی فرا برسد که فناوری UNI در تمام تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اجرا شود. وی همچنین پیش‌بینی می‌کند در آینده UNI از محدودیت کامپیوتر درآمده و در تلویزیون‌ها و دستگاه‌های خودکار خانگی به کار گرفته شود.

در حال حاضر شما می‌توانید این مجموعه را از Indiegogo به قیمت 198 دلار از قبل سفارش دهید. قرار است عرضه این محصول تا پاییز سال 2015 آغاز گردد.

 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
ترجمه زبان
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “اپلیکیشن ترجمه زبان اشاره ناشنوایان + ویدیو”