خرید سهام MV Agusta توسط مرسدس AMG

نویسنده:

۰۳:۲۹:۴۲

بخش AMG شرکت مرسدس بنز در اقدامی تعجب‌بر‌انگیز، به دنبال فعالیت در حوزه موتورسیکلت است. مرسدس AMG روز 31 اکتبر اعلام کرد 25 درصد سهام شرکت موتورسیکلت‌سازی ایتالیایی MV Agusta را خریداری کرده است و قصد دارد همکاری درازمدتی را با این شرکت آغاز کند.

تصور می‌شود AMG با این اقدام قصد دارد به موتورهای بسیار پیشرفته موتورسیکلت‌ها دسترسی داشته باشد که احتمالاً در آینده، با طراحی مجدد و اعمال تغییراتی در اتومبیل‌های این شرکت به کار گرفته خواهد شد.

شرکت MV Agusta که در شهر میلان واقع شده، در زمینه موتورسیکلت یک افسانه است. این شرکت 75 قهرمانی جهان و عنوان بهترین سازنده را در مسابقات موتورسیکلت به دست آورده است. طی 15 سال اخیر، این شرکت  توسط حداقل چهار شرکت از جمله Proton و Harley-Davidson خرید و فروش شده است.

مرسدس AMG ادعا می‌کند این همکاری در حوزه بازاریابی و فروش است، اما پیش‌بینی می‌شود انگیزه اصلی این اقدام، دسترسی آسان به این برند است تا از موتورهای سه سیلندر جدید آن در سری اتومبیل‌های خود بهره ببرد.

رقیب شرکت مرسدس، اخیراً اتومبیل فوق‌سریع BMW i8 را با یک موتور سه سیلندر توربوشارژ که به همراه یک رانشگر هیبریدی است، ارائه کرده است. شرکت آئودی نیز اعلام کرده قصد دارد موتورهای سه سیلندری را در هاچ‌بک‌های A1 و A3 به کار گیرد.

شرکت Volkswagon نیز یک اتومبیل کانسپت با موتور موتورسیکلتی در نمایشگاه اتومبیل پاریس به نام XL1 Sport معرفی کرد. این اتومبیل کانسپت یک موتور Duacti  دارد.
خرید این سهام توسط شرکت مرسدس به نفع شرکت MV Agusta نیز خواهد بود. این اقدام نه تنها با تزریق نقدینگی به این شرکت موتورسیکلت‌سازی باعث افزایش ثبات اقتصادی و رشد آن می‌شود، بلکه این شرکت هم در زمینه مهندسی و هم در زمینه بازاریابی از شرکت مرسدس بنز بهره خواهد برد. در حال حاضر این شرکت 260 کارمند در شمال ایتالیا دارد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
AMG
لینک کوتاه

دیدگاه