«غرور و تعصب و زامبی‌ها»

نویسنده:

۰۹:۳۰:۴۶

5 سال پیش زمزمه‌های ساخت فیلم «غرور و تعصب و زامبی‌ها» شنیده شد و تا کنون، این فیلم با مشکل پیدا کردن کارگردانی که کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد رو به رو بوده است. سرانجام این فیلم که بر اساس کتابی به همین نام نوشته «ست گراهام-اسمیت» ساخته می‌شود،  توسط «بِر استیرز»(Igby Goes Down) کارگردانی می‌شود.

حالا بازیگران این فیلم نیز مشخص شده‌اند: لیلی جیمز(Downton Abbey) و سم رایلی(ملفیسنت) در نقش‌های اصلی «الیزابت بِنِت» و «فیتز ویلیام دارسی»، مت اسمیت(دکتر هو) در نقش آقای کالینز و لنا هِدی و چارلز دنس(Game of Thrones) در این فیلم حضور خواهند داشت. فیلمبرداری این فیلم ماه گذشته آغاز شده و همزمان با شروع تولید فیلم اولین عکس از «خواهران بنت» نیز منتشر شده است.

«غرور و تعصب و زامبی‌ها» همانند نسخه اصلی غرور و تعصب در قرن نوزدهم اتفاق می‌افتد و داستان آن کاملا مشابه داستان اصلی کتاب نوشته جین آستن است، با این تفاوت که خواهران بنت همگی در استفاده از شمشیر و هنرهای رزمی برای کشتن زامبی‌ها مهارت دارند.

حال و هوای رمان جین آستین در فیلم نیز حفظ می‌شود و استیرز در نوشتن فیلمنامه جدید بیشتر به جنبه‌های واقع گرایانه توجه داشته است. برای بسیاری تصور زامبی‌ها در انگلستان قرن نوزدهمی آن هم ترکیب شده با رمانی از جین آستن بسیار دور از ذهن است، اما لیلی جیمز بازیگر نقش اصلی از این ایده بسیار هیجان زده است و می‌گوید: "حتی در داستان اصلی، الیزابت یک جنگجو و فراتر از عصر خود و زنان آن دوره است. او مبارزی حرفه‌ای و یک نینجاست!"
فیلم «غرور و تعصب و زامبی‌ها» در سال 2015 اکران خواهد شد.

پریا پورمند
 

برگرفته از
Pride and Prejudice and Zombies
لینک کوتاه

دیدگاه