روتیفر؛ برنده مسابقه عکاسی میکروسکوپی

نویسنده:

۰۳:۱۳:۱۹

 
کمپانی دوربین عکاسی نیکون، برای چهلمین سال متوالی، مسابقه عکاسی به نام "عکاسی دنیای کوچک" (Small World Photomicrography Competition) را برگزار کرد و هم‌اکنون تصاویر برندگان این مسابقه را منتشر کرده است. در مسابقه امسال شرکت‌کنندگان از 84 کشور دنیا، و هم‌چنین از طیف متنوعی از رشته‌های دانشگاهی و حرفه‌ای را به خود جلب کرده است. برندگان مسابقه از رشته‌های متنوعی مانند شیمی، زیست شناسی، تحقیقات مواد، گیاه شناسی، بیوتکنولوژی برگزیده شده‌اند. میکروسکوپ نوری یک سند فنی است که می‌تواند از اهمیت زیادی در علم و صنعت برخوردار باشد. اما یک میکروسکوپ نوری هم‌چنین می‌تواند یک تصویر را با ساختار، رنگ، ترکیب و محتوای زیبا عکاسی کند.

اعطای جایزه اول به "روجلیو مورنو" (Rogelio Moreno) با عکاسی پاناما برای گرفتن یک تصویر منحصر به فرد از یک موجود قلبی شکل تعلق گرفت. مورنو یک برنامه‌نویس سیستم‌های کامپیوتری است؛ او علم میکروسکوپی را خود آموخته است که در راه خدمت به میکروسکوپ نوری نشان می‌دهد که چگونه زیبایی و شگفتی جهان کوچک از نزدیک، نه فقط برای دانشمندان، بلکه برای هر کسی می‌تواند جالب و دیدنی باشد.

مورنو همراه با بیش از 80 برنده دیگر از سراسر جهان، برای برتری در عکاسی میکروسکوپی (photomicrography) شناخته شده‌اند. برندگان از ایتالیا، ایالات متحده، اتریش، اسپانیا و استرالیا در رتبه‌بندی ده نفر برتر برای تصاویر استثنایی خود بر اساس هر دو کیفیت هنری و روش‌های علمی استادانه انتخاب شده‌اند.
 


نفر اول: Rogelio Moreno، Rotifer


نفر دوم: Alessandro Da Mommio، Dipartimento di Scienze della Terra
 

نفر سوم: Noah Fram-Schwartz، Jumping Spider Eyes
 

نفر چهارم: Karin Panser، Caterpillar proleg with circle of gripping hooks in red

نفر پنجم: Dr. Muthugapatti K. Kandasamy، Biomedical Microscopy Core

 
یاسمن فراهانی فرد

 
برگرفته از
عکاسی میکروسکوپی
لینک کوتاه