«تام هنکس» داستان کوتاه می‌نویسد

نویسنده:

۱۰:۳۷:۴۲


به گفته ناشر او «آلفرد. آ. نولف»، این کتاب«مجموعه‌ای داستان کوتاه است که بر اساس عکس‌های گرفته شده از کلکسیون شخصی ماشین تحریر تام هنکس، نوشته می‌شوند.»
تام هنکس می‌گوید: "من از سال 1978 بدون داشتن هیچ دلیل خاصی، مشغول جمع کردن انواع ماشین‌های تحریر از ماشین‌های تحریر دستی گرفته تا قابل حمل و نقل و متعلق به دهه 30 تا دهه 90 بوده‌ام. این داستان‌ها مربوط به خود این ماشین‌ها نیستند، بلکه بیشتر، داستان‌هایی هستند که ممکن است با این ماشین‌های تحریر نوشته شده باشند."هنوز هیچ نام و یا تاریخ انتشاری برای این کتاب اعلام نشده است.

تام هنکس، به تازگی اولین داستان خود را در مجله «نیویورکر» به چاپ رسانده است. «Alan Bean Plus Four» که در شماره بیست و هفتم اکتبر این مجله چاپ شد، داستانی خیالی در مورد چهار نوجوان است که با وسایل موجود در یک انباری موشکی می‌سازند و آن را به ماه می‌فرستند.

تام هنکس هنرپیشه، کمدین، کارگردان، دوبلور و نویسنده آمریکایی 58 ساله و بازیگر فیلم‌های مشهوری همچون فارست گامپ، آپولو ۱۳، نجات سرباز رایان، مسیر سبز، دورافتاده، رمز داوینچی و کاپیتان فیلیپس است. همچنین از صدای او در مجموعه انیمیشن‌های داستان اسباب‌بازی(وودی گاوچران) استفاده شده است.

او تا به حال موفق به دریافت دو جایزه اسکار برای بازی در فیلم‌های «فارست گامپ»(1994) و «فیلادلفیا»(1993) شده و به عنوان یکی از بازیگران هالیوودی که طرفدار سرسخت کتاب و کتاب‌خوانی است، شناخته می‌شود.

پریا پورمند

برگرفته از
تام هنکس
لینک کوتاه

دیدگاه