رونمایی از اتومبیل کانسپت مرسدس G-Code

نویسنده:

۱۲:۳۰:۱۷

شرکت مرسدس از یک اتومبیل کانسپت شاسی‌بلند سوپر مینی با ابعاد بسیار کوچک به نام G-Code رونمایی کرد. طبق گزارش سایت Auto Bild، این اتومبیل از نظر ابعاد قابل مقایسه با Nissan Juke و Q1 شرکت آئودی نیست. همچنین طبق این اخبار، این اتومبیل نشان می‌دهد که شاسی‌بلندهای شرکت مرسدس در آینده چه شکلی خواهند داشت.
مدیر بخش سبک مرسدس، Gordon Wagener، در این رابطه گفت: « G-Code هم زیبا است و هم باهوش. این اتومبیل سبک ویژه طراحی کوپه‌های مرسدس را تفسیر می‌کند». این اتومبیل رسماً در مرحله تحقیقات طراحی است. اما چند فناوری خاص نیز دارد که احتمالاً در شاسی‌بلندهای مرسدس در دهه آتی مشاهده خواهد شد. یک گریل دو تیغه‌ای در بخش انتهای این اتومبیل قرار دارد که نمی‌توان گفت یک گریل است.

در واقع این اتومبیل یک تصویر خیالی دیجیتالی است که به نسبت نحوه رانندگی رنگ عوض می‌کند و در حالت توقف، آبی رنگ می‌شود. زمانی که حرکت کند، ستاره‌های متحرک آبی رنگ ظاهر می‌شوند و اگر سرعت زیاد شود و راننده حالت «Hybrid Sport» را انتخاب کند، ستاره‌ها به رنگ قرمز تغییر می‌یابند.

با توجه به طول 4.1 متری این اتومبیل، می‌توان گفت بسیار کوتاه‌تر از یک Skoda Yeti است، اما کمی به ابعاد Juke نزدیک است. ابعاد گرد و شیشه‌های قوس‌دار آن نسبت به طرح شاسی‌بلندهای مرسدس بسیار متفاوت است. یک چراغ نواری خاص در کل قسمت عقب وجود دارد. این طراحی در BMW X6 و رقیبش GLE Coupe نیز وجود خواهد داشت. دریچه‌های بخش جلو و نوک دماغ اتومبیل هوا را به رانشگرهای هیبریدی پلاگین می‌رساند که سه حالت رانندگی دارد. سیستم این اتومبیل همه چرخ‌ها را از طریق یک میله پیشران دیجیتالی کنترل می‌کند که دیفرانسیل را در سه حالت جلو، عقب و همه چرخ‌ها تغییر می‌دهد.

این اتومبیل برای چهار سرنشین فضا دارد و همانند یک Ford B-Max ستون B ندارد و دسترسی به صندلی‌های عقب راحت‌تر است. اما انتظار نداشته باشید که فضای عقب بسیار وسیع باشد، زیرا این اتومبیل تحت عنوان یک 2+2 شناخته می‌شود که صندلی‌های عقب در صورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در بخش جلو، راننده از طریق قرار دادن گوشی هوشمند خود داخل داشبرد، اتومبیل را روشن می‌کند. دوربین‌های عقب اتومبیل، بر روی انتهای پنجره اتومبیل قرار دارند. در قسمت صندوق عقب نیز دو چرخ الکتریکی قرار دارند که به هنگام حرکت، شارژ می‌شوند.

این کانسپت اثر استودیوی طراحی جدید مرسدس، Beijing، است و یک شاسی‌بلند کوچک را برای بازار چین در سال 2016 آماده می‌کند. با این حال، از آنجا که طراحی این سبک تحت نظر استودیو طراحی Merc در آلمان بوده است، این شاسی‌بلند کوچک با کمی تغییرات احتمالاً برای اروپا نیز مناسب است، البته مطمئناً تا قبل از سال 2017 چنین تغییراتی اعمال نخواهد شد.

 
پریا اقدامی
برگرفته از
Mercedes G-Code
لینک کوتاه

دیدگاه