مردم را از شبکه‌های اجتماعی نترسانیم

نویسنده:

۰۹:۲۱:۴۴

حسين امامی در خصوص تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی در فراگیری پدیده‌های اجتماعی به «اقتصادنیوز»، گفت: در رسانه‌های جمعی عده‌ای هستند که می‌گویند آنچه ما می‌گوییم را بشنوید و ببینید و بپذیرید. ولی در دنیای امروز دیگر صحبت از این نیست بلکه هر فردی خودش انتخاب می‌کند چه چیزی بخواند یا بشنود. حتی فرا‌تر از آن، هر کسی می‌تواند به تنهایی خودش یک رسانه باشد و پیامش را از طریق شبکه‌های اجتماعی به گوش همه مردم جهان برساند و اطراف خود، اجتماع کوچکی ایجاد کند.

به گفته وی، ترساندن افراطی مردم از شبکه‌های اجتماعی و صرفا پرداختن به آسیب‌شناسی این شبکه‌ها، می‌تواند نگرش بخشی از مردم که از این ابزار‌ها استفاده نمی‌کنند و رسانه اول آنها تلویزیون یا روزنامه است را نسبت به شبکه‌های اجتماعی بدبین کند. بنابراین لازم است دولت در تدوین راهنما، دستورالعمل‌ها، ابلاغ بخشنامه‌ها و تشویق و ترغیب کارکنان دولت به استفاده از رسانه‌های اجتماعی سازمانی نقش کلیدی داشته باشد و نحوه رفتار و اخلاق حرفهای کارکنان در رسانه‌های اجتماعی را مدنظر قرار دهند.

وی در عین حال معتقد است که ارتباطات، چندسویه شده و شبکه‌وار بهم متصل شده است. به عبارتی در حال نزدیک شدن به مفهوم واقعی اجتماعی یا سوشیال هستیم که از طریق آن و بدون در نظر گرفتن فاصله زمانی و مکانی، اجتماعات کوچکی در کنار هم و متصل بهم در ابعاد جهانی به هم متصل شده‌اند و می‌توانند از احوال هم مطلع و با خبر باشند.

برگرفته از
شبکه‌های اجتماعی
لینک کوتاه

دیدگاه