حمله بدافزار جدید به نام WireLurker به محصولات اپل

نویسنده:

۰۱:۱۰:۵۴

نام این بدافزار جدید WireLurker است. این بدافزار توسط شرکت Palo Alto Networks که در زمینه نرم‌افزارهای امنیتی فعالیت می‌کند، مورد شناسایی قرار گرفت. WireLurker نرم‌افزار دسکتاپ OS X و سیستم عامل دستگاه‌های همراه اپل را مورد حمله قرار می‌دهد.

این بدافزار چه می‌کند؟
WireLurker اپلیکیشن‌های مخرب شخص ثالثی را بر روی آیفون و آیپد نصب می‌کند.
خوشبختانه به نظر می‌رسد این بدافزار در حال حاضر تنها به کاربران چین حمله می‌کند. اما این بدین معنی نیست که نمی‌تواند تهدید بزرگ‌تری محسوب شود. در واقع، طبق خبر New York Times، شرکت Palo Alto Networks می‌گوید: «این بدافزار بزرگ‌ترین بدافزاری است که تاکنون دیده‌ایم».
نام این بدافزار WireLurker انتخاب شده، زیرا زمانی که آیفون یا آیپد خود را به کامپیوتری که OS X دارد، نصب کنید، می‌تواند تشخیص دهد. زمانی که متوجه این امر شد، نصب اپلیکیشن‌های مخرب را بر روی دستگاه شما آغاز می‌کند.
مدیر بخش تهدیدات شرکت Palo Alto Networks، Ryan Olsun، به نیویورک تایمز گفت: «اگرچه اولین باری است چنین چیزی اتفاق می‌افتد، اما به بسیاری از مهاجمان نشان می‌دهد که این روشی است برای کرک کردن پوسته سختی که اپل به دور دستگاه‌های iOS خود ساخته است».
شرکت اپل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از این بدافزار که از یک سایت دانلود می شود و به کاربران چینی  حمله می‌کند، آگاه هستیم. ما اپلیکیشن‌های مخرب را بلاک کردیم تا از اجرای آن‌ها جلوگیری کنیم. مثل همیشه، پیشنهاد می‌کنیم کاربران نرم‌افزارها را از منابع موثق و مورد اعتماد دانلود و نصب کنند».

پریا اقدامی
 

برگرفته از
WireLurker
لینک کوتاه

دیدگاه