درخت روبی: نام تجاری جدید برای پروژه‌های لوازم میز، مبلمان و معماری

نویسنده:

۰۱:۳۱:۱۶

 
"میچل عبدالکریم" (Mitchell Abdul Karim Crites) می‌گوید "وقتی بچه بودم، همیشه به من آموزش داده شده بود که هنگامی که یک جاده باز است، شما باید آن را دنبال کنید. گاهی اوقات شما آن‌جاهیچ چیز پیدا نمی‌کنید، اما گاهی اوقات در پایان، چیزی مهم برای شما وجود دارد." او از یک جاده جدید که با طراح بریتانیایی "بتان گری" (Bethan Gray) آغاز کرده است، صحبت می‌کند.
عبدالکریم یک مورخ تاریخ هنر آمریکا و محقق هنر اسلامی است که هم‌چنین به شدت درگیر مطالعه شگفتی‌های معماری هند است. او با یک ارتش از صنعتگران کار طراحی مجدد و آراستن خانه میراث فرهنگی، کاخ‌ها و هتل‌ها را زیر پرچم "سرای" (Saray) انجام می‌دهد. او هم‌چنین در عمارت "لاکشمی میتال" در لندن و "مسجدالحرام" در مکه کار کرده است. در طول این سال‌ها او یک ارتش بسیار ماهر از صنعت‌گران در جیپور و آگرا گرد آورده است، و تا صدها نفر از هنرمندان را برای پروژه‌هایی چون شیخ زاید مسجد جامع در ابوظبی، توسعه پروژه ال‌شمیا (در مکه)، و باغ سلطنتی "چهارباغ" در جال‌محل آموزش داده است.
عبدالکریم متوجه حس "پنهان" گری از طراحی اسلامی شد، به او نامه‌ای نوشت و از او دعوت به همکاری در یک پروژه جدید کرد. گری توافق برای دیدار کرد و پس از آن به هند برای دیدن منابع مادی و صنعتگری که عبدالکریم خیلی در مورد آن گفته بود، سفر کردند. او تحت آموزش عبدالکریم، شروع به تحقیق در مورد هنر اسلامی نمود.
آن‌ها با هم در حال راه اندازی "درخت روبی" (Ruby Tree)، یک نام تجاری جدید و متخصص در سنگ‌های نیمه قیمتی در پروژه‌های لوازم میز یا سفره، مبلمان و معماری هستند. پروژه آن‌ها ترکیب
طراحی معاصر با هنر و صنعت اسلامی می‌باشد. مجموعه اول از درخت روبی، بسیار زیبا می‌باشد و در حال راه اندازی در Harrods است.
 


 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
Ruby Tree
لینک کوتاه

دیدگاه