۲۰ فیلم بلند انیمیشن برای نامزدی در مراسم اسکار رقابت می‌کنند

نویسنده:

۰۶:۲۴:۲۴

بر اساس قوانین آکادمی، اگر 16 فیلم انیمیشن یا بیشتر در یک سال برای سنجش معرفی شوند، هیئت داوران ممکن است به جای 3 فیلم که هر ساله در این رشته نامزد می شوند، 5 فیلم را در رشته انیمیشن بلند برای رقابت نامزد کند.

در این لیست فیلم‌های انیمیشن پر فروشی چون «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2» از کمپانی دریم ورکس که در سینماهای جهان فروشی معادل 615 میلیون دلار داشت و «فیلم لگویی» کمپانی برادران وارنر با فروش جهانی 468 میلیون دلار دیده می‌شوند. همچنین فیلم انیمیشن جدید کمپانی دیسنی «Big Hero 6» که هفتم نوامبر در سینماها اکران می‌شود و «پنگوئن‌های ماداگاسکار» استودیو دریم ورکس که بیست و ششم نوامبر به سینماها می‌آید نیز در این لیست حضور دارند. با وجود این که فیلم‌های انیمیشن سه بعدی در این لیست غالب هستند، انیمیشن‌های دستی و استاپ موشن نیز مانند «The Boxtrolls» استودیو فوکوس و «آواز دریا» و «داستان شاهزاده کاگویا» از استودیو «GKIDS» همچنان جای خود را حفظ کرده‌اند.

فیلم‌های انیمیشن موجود در این لیست، اگر شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند برای رقابت در رشته‌های دیگر جوایز اسکار-برای مثال بهترین فیلم-نیز شرکت کنند.
20 فیلم بلند انیمیشنی که برای رقابت در مراسم اسکار امسال معرفی شده‌اند را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

Big Hero 6
The Book of Life
The Boxtrolls
Cheatin’
Giovanni’s Island
Henry & Me
The Hero of Color City
How to Train Your Dragon 2
Jack and the Cuckoo-Clock Heart
Legends of Oz: Dorothy’s Return
The Lego Movie
Minuscule: Valley of the Lost Ants
Mr. Peabody & Sherman
Penguins of Madagascar
The Pirate Fairy
Planes: Fire & Rescue
Rio 2
Rocks in My Pockets
Song of the Sea
The Tale of Princess Kaguya
 

پریا پورمند
 

برگرفته از
نامزد اسکار
لینک کوتاه

دیدگاه