«ملانصرالدین» ساخته شد اما مجوز «کوروش» نیامد!

نویسنده:

۰۸:۳۶:۴۷

به گزارش سینماپرس، علی معلم  با اشاره به اینکه همچنان امید به اخذ مجوز ساخت فیلم سینمایی کوروش دارد از اتمام ساخت انیمیشن «ملانصرالدین» خبر داد و گفت: تا 15 روز دیگر ساخت این انیمیشن به اتمام می‌رسد و برای مرحله صدا و تدوین نهایی آماده خواهد شد.
تهیه‌کننده «ملانصرالدین» گفت: این انیمیشن یک کار بلند اپیزودیک است. کل زمان فیلم حدود 110 دقیقه و در مجموع 23 حکایت است که در هر اپیزود چهار تا پنج دقیقه‌ای یکی از ماجراهای ملانصرالدین را حکایت می‌کند. طریقه کار دو بعدی کامپیوتری است و آن را جمال رحمتی از کارتونیست‌های توانمند ایرانی کارگردانی کرده است.
وی در رابطه با زمان اکران این انیمیشن بیان کرد: امیدواریم «ملانصرالدین» برای فستیوال فیلم فجر آمده نمایش شود، تصور می کنم این انیمیشن به علت جهانی بودن شخصیت ملانصرالدین که در نیمی از دنیا با همین نام شناخته شده در جشنواره‌های خارجی هم نمایش داده شود.
علی معلم در پایان گفت: بیش از این قرار بود انیمیشنی را با بهرام عظیمی کارکنم؛ اما به دلایلی این همکاری میسر نشد، تا اینکه به فکر افتادم از میان قصه‌های جذاب ایرانی تعدادی را به صورت انیمیشن کار کنم. از میان گزینه‌هایی که به ذهنم رسید ملانصرالدین از همه جذاب‌تر بود. اگر تجربه ساخت این انیمیشن موفقیت‌آمیز باشد به سراغ ساخت انیمیشن‌هایی بر اساس حکایت سعدی یا مولانا خواهیم رفت.

برگرفته از
ملانصرالدین
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه