نگاهی به چند اتومبیل از نمایشگاه SEMA

نویسنده:

۰۳:۲۷:۴۷

اتومبیل کانسپت Dodge Viper AVR
همه اتومبیل‌های Viper را دوست دارند و این اتومبیل احتمالاً نمونه کاملی از آن است. اتومبیل کانسپت ACR یک اتومبیل مسابقه است و به همین عنوان نیز به نمایش گذاشته شده است.
تجهیزات اضافی در این اتومبیل حذف شده که این شامل آواگیر صدا نیز می‌شود. اتومبیل ACR  یک گلگیر بسیار بزرگ در بخش عقب، اسپلیتر فیبرکربنی جلو، چرخ‌های آلیاژی 19 اینچی مشکی رنگ، ترمزهای سرامیکی کربنی 15.4 اینچی و کالیپرهای Brembo شش سیلندری  دارد. این اتومبیل که به رنگ سفید است و در وسط آن یک نوار مشکی با لبه‌های قرمز دارد، یکی از اتومبیل‌های کوچک نمایشگاه SEMA محسوب می‌شود.
Ford Mustang King Cobra
این اتومبیل جدیدترین مدل از Mustang است. این اتومبیل از نامی بهره گرفته که آخرین بار در دهه 1970 برای Mustnag استفاده شده بود. اما زمانی که بحث عملکرد پیش می‌آید، تشابهی با اتومبیل دهه 1970 ندارد.
King Cobra همان چیزی است که زمانی که با بخش Ford Racing صحبت می‌کنید و در مورد اتومبیلی که تمام ویژگی‌های این شرکت را داشته باشد، سؤال می‌کنید.  این اتومبیل از یک موتور 5.0 لیتری V8 بهره می‌برد که توانی معادل 600bhp تولید می‌کند. این اتومبیل یک چهارم مایل را در 10.9 ثانیه طی می‌کند. البته یادمان نرود که شکل ظاهری آن همانند پوست مار است.
هیوندای جنسیس AR550
به نظر می‌رسد شرکت هیوندای نتواند تعداد بسیاری از اتومبیل لوکس جنسیس را در بریتانیا به فروش برساند. اما ما فکر می‌کنیم اگر ظاهر کره‌ای را بر روی این جنسیس AR550 سوار کند، تعداد بیشتری به فروش می‌رساند.
این اتومبیل از یک موتور 5.0 لیتری V8 که توانی معادل 500bhp تولید می‌کند، برخوردار است. تمام بخش‌های مرتبط با روغن در این اتومبیل ارتقاء یافته است؛ از جمله خنک کننده روغن، سیستم اگزوز، سیستم مدیریت موتور و میله محرک. همچنین سیستم تعلیق هوا، چرخ‌های آلیاژی محکم نیز در این اتومبیل به چشم می‌خورد. سپر جلو و عقب آن با فیبر کربنی تزئین شده تا ظاهری متعادل و کم وزن را القاء کند. شرکت هیوندای فراموش نکرده که این اتومبیل، لوکس است و به همین دلیل آن را به اینترنت داخلی و یک مک مینی اپل مجهز کرده است.
شورلت Camaro Green Flash Edition
شرکت شورلت از تولید Camaro فعلی خسته شده و آن را با مدلی که تنها یک بار ساخته می‌شود، در نمایش SEMA به عرضه گذاشته است. این اتومبیل Green Flash Edition‌ است. این اتومبیل توسط طرفداران شورلت در یک تبلیغ اخیر در رسانه اجتماعی نامگذاری شده است.
این اتومبیل از کوپه Camaro 2SS RS پیروی کرده و یک سری ویژگی‌ها و لوازم خاص دارد که برای آمریکایی‌ها ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که این اتومبیل امسال در Midlands عرضه نخواهد شد.
تویوتا کمری
جایزه بدترین اتومبیل باید به این کمری مخصوص مسابقه تعیین شتاب داده شود. بدنه این اتومبیل شبیه بقیه اتومبیل‌های سایز متوسط، معمولی و محافظه‌کار به نظر می‌رسد. اما بخش جلو را بالاتر برده و بخش عقب به آن متصل شده. داخل آن یک تصویر کاملاً متفاوت نشان می‌دهد.
درها به صورت عادی باز می‌شوند، زیر آن‌ها یک فریم لوله‌ای مخصوص اتومبیل‌های مسابقه شتاب وجود دارد. همچنین این اتومبیل یک موتور 5.7 لیتری V8 دارد. این اتومبیل دیفرانسیل عقب است و حدود 850bhp توان دارد. این اتومبیل از یک سیستم اکساید نیتری بهره می‌برد. این اتومبیل یک چهارم مایل را در 9.8 ثانیه طی می‌کند.
کیا Soul
شرکت کیا یک ون مختص بستنی فروشی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است. این هاچ‌بک برقی در نتیجه همکاری شرکت کره‌ا‌‌ی کیا و شرکت بستنی‌سازی Smitten Ice Cream ساخته شده است.
این اتومبیل یک دستگاه بستنی‌ساز، سه بلندگو به شکل قیف برای پخش آهنگ، منوی تخته‌سیاهی در بخش پنجره‌ها و تابلوهای توقف برای هشدار وجود بچه‌ها به سایر رانندگان دارد. این اتومبیل واقعاً به درد نمایشگاه SEMA نمی‌خورد، اما به هر حال ارائه شده و با هدف تبلیغ استفاده خواهد شد.
تویوتا یاریس DUBS
یاریس از جمله اتومبیل‌هایی است که انتظار ندارید تغییرات خاصی داشته باشد. اما این شرکت ژاپنی دقیقاً این تغییرات را برای نمایشگاه SEMA ایجاد کرده است. هاچ‌بک کوچک یاریس از چرخ‌هایی آلیاژی 20 اینچی و قوس‌هایی بسیار بهره می‌برد. یاریس DUBS ترمزهای خود را به TRD ارتقاء داده و صندلی‌های مسابقه‌ای، میله‌ای گرد و یک سیستم صوتی Dubs دارد.
این اتومبیل از ترکیب رنگ سفید و مشکی برخوردار است، اما شرکت تویوتا مشخصات موتور آن را اعلام نکرده است. این یعنی احتمالاً موتور بنزینی 1.33 لیتری استاندارد دارد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
SEMA 2014
لینک کوتاه

دیدگاه