معرفی بازی Overwatch توسط شرکت Blizzard + ویدیو

نویسنده:

۰۴:۱۹:۵۶

شرکت Blizzard این بازی را این گونه توصیف می‌کند: «یک بازی شوتر شخص اول که شخصیت خود را انتخاب و بازی می‌کنید» که در دنیای بازی Blizzard سبک جدیدی محسوب می‌شود. نائب رئیس شرکت، Chris Metzen، اظهار داشت که برخی بخش‌های خاص Overwatch مانند نقشه‌هایش از بازی Titan گرفته شده است.
وی گفت با وجود این که برخی از بخش‌های این دو بازی شبیه هم است، اما Overwatch همان Titan نیست.

خلاصه بازی از این قرار است:
بازی Overwatch در دنیایی بسیار پیشرفته از نظر فناوری و دارای سبک خاص در آینده اتفاق می‌افتد. در زمانی که بحرانی جهانی وجود دارد، ماجراجویان، دانشمندان، سربازان بین‌المللی و افراد عجیب و غریب تحت گروهی به نام Overwatch با یکدیگر همکاری می‌کنند تا صلح را به جهانی که در حال جنگ است، بازگردانند. پس از گذشت سال‌ها، تأثیر این گروه کاهش یافته و گروه به تدریج از هم پاشیده است. احتمالاً پس از مدتی Overwatch از بین رفته است، اما جهان هنوز هم به قهرمانانی نیاز دارد.

بازیکنان می‌توانند نقش یک شخصیت را از میان گروه حمله، دفاع، زرهی(Tank) یا پشتیبانی انتخاب کرده و به یک گروه شش نفره بپیوندند و با یکدیگر به رقابت بپردازند. این نبردها در مکان‌هایی پیشرفته از دنیای امروز مانند طرح پیشرفته‌ای از لندن و بازاری در مصر با پشت صحنه یکی از اهرام مصر جریان خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت Blizzard گفت: «این بازی آینده‌ای نزدیک و پرجنب‌وجوش است که از شخصیت‌های پرانرژی و یک جریان بازی گروهی و فعال برخوردار است. با هر بازی جدید Blizzard، ما به جنبه‌های جذاب یک گونه نگاه می‌کنیم و طبق علاقه خود آن را شرح می‌دهیم. هدف ما از بازی Overwatch ایجاد یک تجربه عالی در سبک شوتر اول شخص است که برای بیشتر مخاطبانمان جذاب است. در عین حال این بازی، اکشن و عمقی را که طرفداران بازی‌های تک‌تیرانداز می پسندند، نیز دارد».

 

 

هر شخصیت سلاح‌ها و قابلیت‌های قهرمانی خاص خود را دارد. در ادامه فهرستی از شخصیت‌های بازی آورده شده است.
Tracer: یک خلبان سابق بریتانیایی که خطر برایش مهم نیست، به لطف توانایی تلپاتی‌اش، می‌تواند حملات آکروباتیک غیرممکنی را انجام دهد، بمب انرژی بیاندازد و حتی زمان را برگرداند.
Reinhardt: یک سرباز هیکل درشت آلمانی در زره جنگی که می‌تواند مسافت‌های طولانی یورش برد و دشمنانش را به دیوار بچسباند یا چکش خود را محکم به زمین بزند و دشمنانش را بر هم بکوبد.
Hanzo: یک سرباز مزدور ژاپنی که می‌تواند اندازه دیوارها را با دستانش تغییر دهد، یک دستگاه ردیابی ارسال کند که دشمنان نزدیک به گروهش را نشان می‌دهد.
Symmetra: یک معمار هندی که نور و انرژی را به کار می‌گیرد تا هم‌پیمانانش را محافظت کرده و به دشمنانش آسیب برساند. وی می‌تواند جریان هر نبردی را از طریق دستگاهی که فوراً هم گروهی‌هایش را به خط مقدم انتقال می‌دهد، تغییر دهد.

گروه‌ها در این بازی می‌توانند قدرت شخصیت‌های خود را ترکیب کنند. در حال حاضر 12 شخصیت قهرمان وجود دارد که بر روی سه نقشه Blizzcon می‌توان با آن‌ها بازی کرد.
همزمان با پیشرفت مراحل تولید بازی، قهرمانان بیشتری به بازی اضافه خواهند شد و آزمایش بتای این بازی در سال 2015 آغاز خواهد شد. 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Overwatch
لینک کوتاه

دیدگاه