اتومبیل اسپرت شرکت تویوتا و BMW وارد مرحله کانسپت می‌شود

نویسنده:

۰۵:۴۲:۱۲

پس از اتمام تحقیقات اولیه که در ژانویه 2013 آغاز شد، این دو شرکت حالا وارد مرحله تولید کانسپت خواهند شد تا اتومبیل‌ اسپرت جدید خود را تولید کنند. جزئیات بسیار کمی از این اتومبیل اسپرت موجود است، اما به نظر می‌رسد پلت‌فرم جدید باعث تولد یک اتومبیل اسپرت جدید BMW و یک رقیب برای Supra خواهد شد.

طبق منبع این خبر در BMW،  همکاری در زمینه تولید این اتومبیل اسپرت وارد مرحله کانسپت شده و پروژه طبق برنامه پیش می‌رود. شرکت تویوتا نیز تأیید کرده که مرحله تحقیقات به پایان رسیده، اما در اصل قرار بود که تا پایان سال 2013 به اتمام برسد. در نتیجه، برنامه این اتومبیل حداقل یک سال تأخیر دارد.
پروژه اتومبیل اسپرت در واقع یک پروژه‌ است که با همکاری BMW و تویوتا انجام می‌پذیرد و قرار است حداقل تا پایان سال 2020 به اتمام برسد. همچنین این دو شرکت بر روی پیل سوختی، مواد سبک و باتری‌های لیتیوم یون نیز کار می‌کنند.

چرا این مسئله اهمیت دارد؟
جدا از این که این محصول یک اتومبیل اسپرت خواهد بود، چیز دیگری در مورد آن نمی‌دانیم. ظاهراً شرکت تویوتا به یک اتومبیل اسپرت پرافتخار نیاز دارد تا کمی روح اسپرت به خط تولید خود اضافه کند. همچنین این شرکت اطلاعات بسیار کمی در مورد اتومبیل کانسپت FT1 ارائه کرده است. یک Supra جدید بسیار منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا علاقه‌مندان به این اتومبیل سال‌هاست که درخواست یک مدل جدید را از این شرکت دارند. علاوه بر این، شرکت BMW یک موتور Straight-6 توربو دوقلو به Supra اضافه خواهد کرد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Sports Car
لینک کوتاه

دیدگاه