با تنها مک لارن P1 مشکی رنگ مات در جهان آشنا شوید!

نویسنده:

۰۷:۴۵:۴۰

با وجود تنها ۳۷۵ نمونه در سراسر جهان که همگی به فروش رسیده‌اند، مدل P1 شرکت مک لارن به طور قابل توجهی یک هایپر خودرو هیبرید کم یاب به شمار می‌رود. اما با این حال این خودرو یک نمونه حتی کم یاب‌تر می‌باشد. این خودرو منحصر به فرد که در لیست فروش یک نمایندگی در آلمان قرار گرفته شاهد تغییرات ویژه‌ای از سوی تیم عملیاتی ویژه مک لارن بوده که نتیجه آن یک خودرو بخصوص است که همانند آن در هیج کجای جهان یافت نمی‌شود. بیشتر سطح بدنه این خودرو ساخت سال ۲۰۱۴ به رنگ مشکی مات رنگ آمیزی شده که در کنار پنل‌های بدنه از جنس فیبر کربن مشکی براق نتیجه چشم گیری را ایجاد می‌کند.

 

 

بعد از ترک کارخانه برای ایجاد هماهنگی با کالیپر‌های ترمز قرمز رنگ و بوجود آمدن ظاهری متمایز‌تر و برجسته در میان دیگر خودرو‌ها، به این خودرو نوار‌های قرمز‌ رنگ زیبا اضافه شد. قطعات قرمز رنگ به کار رفته در این خودرو همچنین فضا داخلی سفارشی P1 که ترکیبی از وسایل چرمی قرمز و مشکی رنگ ترکیب شده با فیبر کربن بسیار زیاد می‌باشد، را تکمیل می‌کنند. این خودرو از زمان تحویل آن به عنوان یک مدل ساخت ۲۰۱۴ تنها ۶۰۹ مایل را پیموده است و ۲.۱۷ میلیون یورو (۲.۵۵ میلیون دلار) قیمت گذاری شده است. این رقم، افزایش ارزش قابل توجهی را نشان می‌دهد چرا که قیمت اصلی مدل P1 از حدوداً ۱.۳ میلیون دلار آغاز می‌شد اما با خرید این خودرو صاحب مک لارنی هستید که همانند آن در هیچ جای جهان پیدا نخواهد شد.

 

 

سری نهاییP1 که با تازگی پنجمین سالگرد خود را جشن گرفت با داشتن خروجی قدرت ترکیبی ۹۰۳ اسب بخار و صفر تا صد ۲.۸ ثانیه‌ای در حال حاضر سریع‌ترین خودرو جاده‌ای شرکت مک لارن به شمار می‌رود. تکنولوژی آیرودینامیک و ساختار فیبر کربن سبک وزن این خودرو در زمان ساخت خود انقلابی بود. در حال حاضر شرکت مک لارن در حال آماده سازی جانشین مدل P1 که BP23 Hyper – GT نام گذاری شده و ادعا می‌شود که سریع‌ترین خودرو‌ی ساخت شرکت مک لارن تا به امروز خواهد بود می‌باشد.

برگرفته از
Carbuzz.com
لینک کوتاه