آیا صفحه‌نمایش گلکسی S6 سامسونگ در لبه‌ها خمیده خواهد بود؟

نویسنده:

۰۶:۴۴:۳۸


تحلیل‌گران معمولاً ایده‌های عجیب‌و غریبی ارائه می‌دهند. اما حرف‌های تحلیل‌گر شرکت IHD Technology، Jerry Kang، به نظر منطقی می‌رسد. وی معتقد است گلکسی S6 از یک صفحه‌نمایش دو لبه برخوردار خواهد بود.

وی گوشی‌ای را تصور می‌کند که صفحه آن تقریباً شبیه سامسونگ گلکسی Note Edge است، اما لبه صفحه نمایش در هر دو سمت گوشی خمیده‌تر است.
وی در این رابطه گفت: «گلکسی S6 قرار است سال آینده ارائه شود. این گوشی از یک صفحه دو لبه بهره‌مند خواهد بود که در سمت راست و چپ گوشی خمیده است».
وی ادعا می‌کند قبل از آن که شرکت سامسونگ در لحظه آخر طرح Note edge را به یک لبه تغییر دهد، طرح اصلی دو لبه بوده است. با این که گوشی Note Edge خیلی رایج و معروف نیست، اما در آمریکا با قیمت 400 دلار می‌توانید این گوشی را از طریق شرکت AT&T بخرید.

ایده صفحه نمایش دو لبه، ایده جالبی است و می‌تواند هم‌راستای پروژه Project Zero شرکت سامسونگ باشد.

چرا صفحه نمایش دو لبه؟

چرا لبه؟ در مدل Note، این لبه به عنوان یک صفحه نمایش دوم برای آپدیت اطلاعات و برای شورتکات‌های اپلیکیشن‌ها استفاده شد.
اگر صفحه نمایش گلکسی S6 در لبه های سمت راست و چپ خمیده باشد، می‌توان یکی را برای شورتکات‌ها و دیگری را برای نوتیفیکیشن‌ها به کار برد. بدین طریق فضای صفحه نمایش اصلی بازتر می‌شود. هر چند گوشی‌های جدید سامسونگ مانند Note 4 کمبود فضا در صفحه ندارند، اما مطمئنیم که این شرکت ویژگی جدیدی را ارائه خواهد داد.

این تحلیل‌گر طی کنفرانس HS Display Analyst Conference این ادعاها را به زبان آورد، در نتیجه جای تعجب نیست که اشتیاق خاصی برای صحبت در مورد فناوری‌های جدید صفحه نمایش داشته است.
پیش‌بینی می‌شود که گلکسی S6 سامسونگ در نیمه اول 2015 معرفی شود، گرچه هنوز این شرکت این اخبار را تأیید نکرده است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Galaxy S6
لینک کوتاه

دیدگاه