تعریفی دوباره از تمرین هنری اندی وارهول

نویسنده:

۰۷:۲۴:۰۸

 
اندی وارهول (1928-1987) یکی از مهم‌ترین و با نفوذترین هنرمندان دوران پس از جنگ و شخصیتی بنیادین در ارتباط با هنر پاپ است. "انتقال اندی وارهول" (Transmitting Andy Warhol)، نخستین نمایشگاه برای کشف نقش وارهول در ایجاد پلت فرم جدید برای انتشار هنر و تجربه او با روش‌های جدید برای دریافت هنر است که تعمیم و تعریفی دوباره از تمرین هنری می‌باشد. این اولین نمایشگاه انفرادی مختص به او در شمال انگلستان است که بر روی تمرین‌های گسترده وارهول تمرکز دارد. در این گالری بیش از 100 اثر در طیف وسیعی از رسانه‌ها با نقاشی‌های بزرگ برای کشف آزمایشات وارهول با تولید تصاویر انبوه به ارمغان می‌آورد.

او این تصاویر را با استفاده از فرآیندهای تکرار زنجیره‌ای، برای ایجاد روش‌های جدید برای توزیع کار خود، به حوزه عمومی انتقال داده بود. انتقال وارهول از ایده‌ها و تصورات، شامل اعتقادات دموکراتیک او در زندگی با شعار "هنر برای همه" همراه بود. در طول اوایل دهه 1960 بود که وارهول با حضور فزاینده و فراگیر خود در عرصه فرهنگ توده مردم، تجربه‌های عمومی به دست آورد و در نقش هنرمند و هم‌چنین انتظارات مخاطبان، تغییر صورت گرفت.

نمایشگاه، چگونگی گسترش دیراینده تمرین‌های او را با استفاده از کانال‌های بی حد و حصر از لحاظ نظری از چاپ و نشر، فیلم، موسیقی و رادیو و تلویزیون دنبال می‌کند. از تبلیغات تلویزیونی تا پیشگام بودن در مصاحبه با مجله‌های مشهور، نمایشگاه "انتقال اندی وارهول" نشان می‌دهد که چگونه هنرمند فرآیندهای مفهومی ساخت، بازاریابی، تبلیغات و توزیع در یک اثر هنری را ترکیب می‌کرد.
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
تمرین‌های اندی وارهول
لینک کوتاه

دیدگاه