شقایق‌های برج لندن ادای احترام به تلفات انسانی جنگ جهانی اول هستند

نویسنده:

۰۷:۳۸:۱۴


"تام پایپر" (Tom Piper) طراحی که صفحه نمایشی از گل شقایق در اطراف برج لندن ایجاد کرد، متهم به "جعل انسانیت و اصالت" شد. این هنرمند اولین اثر هنری سده جنگ جهانی خود را خلق کرد و از آن دفاع می‌کند و می‌گوید این اثر به عنوان ادای احترام برای از دست دادن جمعی بزرگ از زندگی بشری است. در گفتگو با آبزرور، تام پایپر گفت: "این یک اینستالیشن درباره جنگ، و یا یک تصویر از خشونت و بربریت آن نیست؛ این اثر در مورد از دست دادن و بزرگداشت است و راهی منحصر به فرد برای بهره دوباره از تاریخچه خانوادگی هر یک از ماست تا برخی از هزینه‌های انسانی داده شده را درک کنیم." او این مطالب را در پاسخ به منتقد هنری روزنامه گاردین "جاناتان جونز" (Jonathan Jones) می‌گوید، که در هفته گذشته گفت: گل شقایق زیباتر از آن است که یادآور وحشت از جنگ باشد.

 
 
در روز شنبه گذشته گزارش شد، با وجود درخواست‌های فراوان از مردم جهت دور ماندن از آن‌جا، به علت بسته شدن ایستگاه مترو در نزدیکی آن محل، بار دیگر جمعیت بسیار زیادی جمع شدند. به هنگام نزدیک شدن شب،  تخمین زده می‌شد که نزدیک به 100000 نفر از این مکان دیدن کرده باشند. یکی دیگر از مشارکت‌های عظیم و نتایج مطلوب آن در طول چند روز هفته، دیدن کردن بیش از 500000 نفر از برج لندن است. برج لندن معمولا در حدود 60000 بازدید کننده در اوج تعطیلات تابستانی دارد.
در مجموع، انتظار می‌رود که این اثر بیش از 4 میلیون نفر بازدیدکننده از تاریخ شروع آن، در آغاز ماه آگوست تا روز آتش بس جنگ (Armistice Day) داشته باشد.

 


یاسمن فراهانی فرد
 

 
برگرفته از
شقایق‌های برج لندن
لینک کوتاه

دیدگاه