‌اسکیت‌برد، تک‌چرخه و اسکوتر برقی

نویسنده:

۰۸:۲۰:۵۳


ایده اسکیت‌برد، تک‌چرخه و اسکوتر برقی از MotoBoard گرفته شده است. MotoBoard یک اسکیت‌برد است که یک موتور دارد و در اواسط دهه 70 توسط یک اسکیت‌باز تنبل ساخته شد.

تک‌چرخه SoloWheel یک چرخ دارد و از چندین حسگر بهره می‌گیرد تا شما را سرپا نگه دارد. قیمت این وسیله 1800 دلار است. Hovertrax شبیه یک Segway کوچک است که فرمان ندارد. شما سوار آن می‌شوید و انگشتانتان را به سمت پایین نگه داشته و حرکت می‌کنید و برعکس این کار را برای حرکت در خلاف جهت انجام می‌دهید. Hovertrax بیش از 4 الی 5 مایل بر ساعت سرعت ندارد، اما قرار است در دفاتر کار مورد استفاده قرار گیرد. قیمت این وسیله 995 دلار است.

Orbitwheel از یک جفت چرخ با پلت‌فرمی در وسط هر کدام تشکیل شده است. شما باید هر پای خود را روی یک پلت‌فرم قرار دهید و با حرکت دادن پاهای خود مانند موج، بر روی زمین سر بخورید. این کار کمی دشوار است. Lunicycle یک رویکرد جدید در تک‌چرخه‌ها است. به جای این که یک تک‌چرخ قدیمی با پدال‌هایی ثابت در بخش میانی چرخ داشته باشید، پدال‌های Lunicycle با چرخ می‌چرخند. هم توضیح و هم راندن این وسیله بسیار دشوار است.

شاید هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که این وسایل باید چه شکلی باشند، اما این وسایل راندنی بسیار جذاب هستند. این وسایل ایجاد شده‌اند، وجود دارند، اما گران‌قیمت هستند. در حال حاضر بازار این وسایل همانند زمانی است که تلویزیون‌های HD تازه ارائه شده بودند. در آن زمان تلویزیون‌های HD ارائه شده بودند و انواع مختلفی در بازار وجود داشت، اما قیمت آن‌ها بسیار بالا بود. مطمئناً قیمت این وسایل نیز به مرور زمان کاهش خواهد یافت.

شاید روزی فرا برسد که این وسایل راندنی همانند دوچرخه رایج شود و هر کسی وسیله راندنی خود را داشته باشد.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
‌اسکیت‌برد
لینک کوتاه

دیدگاه