رژیم غذایی گیاه‏خواری باعث کاهش چشم‏گیر وزن می‏‌شود

نویسنده:

۱۰:۴۶:۰۴

محققان دانشگاه کارولینای جنوبی آمریکا، آزمایشی بر روی ۶۳ نفر که همگی اضافه وزن داشته و سنی در حدود ۴۹ سال داشتند، انجام داده و پنج رژیم غذایی آنها را بررسی کردند. همه‌‏ی رژیم‌‏های آنها کم چربی و کم قند بوده و محدودیت کالری نداشتند. تقسیم بندی رژیم غذایی آنها شامل گیاه‌‏خواری، نیمه گیاه‌‏خواری، تخم مرغ و لبنیات، ماهی خواری و همه چیزخواری می‎شد.

پس از گذشت شش ماه از شروع آزمایش، افرادی که رژیم غذایی گیاه‌‏خواری داشتند، با کاهش حدود ۷ درصد از وزن بدنشان مواجه شده و این در حالی بود که افرادی که از سایر رژیم‌‏ها پیروی می‌‏کردند، وزنشان در حدود ۳ تا ۴ درصد کم شده بود.

محققان اشاره کردند که همه‌‏ی اشخاص با این رژیم‌‏های غذایی، مقدار قابل توجهی کالری از دست داده‌‏اند و همچنین بر این باورند ‌‏که دلیل این که افراد در گروه غذایی گیاه‌‏خواری وزن بیشتری نسبت به سایر گروه‌‏ها از دست داده‌‏اند این است که غذایشان چربی کمتری داشته و شامل پروتئین و کربوئیدرات گیاهی می‌‏باشد. همه‌‏ی آن گروه‌‏ها محدودیت استفاده از مواد قندی را داشتند، زیرا بالا رفتن میزان قند خون سبب افزایش میل گرسنگی شده و افراد را به خوردن بیشترغذا تشویق می‌‏کند.

بیشتر مردم می‌‏توانند از رژیمی تبعیت کنند که دارای مقادیر بیشتری گیاه بوده و آنها را از خوردن قند و دیگر کربوهیدرات‌‏های تصفیه‌‏شده‌‏ی دیگر منع می‌‏کند. این درحالی‌‏ست که رعایت این رژیم از رژیمی که خوردن همه‌‏ی غذاها را محدود می‌‏کند، بسیار آسان‌‏تر است. شمارش کالری کاری بسیار سخت است و اشخاص عملا در انجام آن ناتوانند. این نوع رژیم حجم زیادی از کار و وقت می‌‏طلبد و بسیاری قبل از آنکه مقدار قابل ملاحظه‌‏ای وزن کم کنند، این رژیم را کنار می‌‏گذارند. من شخصا از این حقیقت که مردم با روزه‌‏گرفتن‌‏های متناوب بیشتر به هدف کاهش وزن دست می‌‏یابند، به وجد می‌‏آیم.

برگرفته از
رژیم گیاه‏خواری
لینک کوتاه

دیدگاه