زمان عرضه‌ اندروید ۵.۰ برای گوشی‌های سامسونگ

نویسنده:

۱۱:۰۱:۴۰

دستگاه‌های سامسونگ در بین آنهایی هستند که زمان عرضه‌ی مشخصی برای آنها تعیین نشده است.

این شرکت، تصویری را بر روی تویتر فرستاد که گالکسی نوت ۴ را بر روی تختی از آب‌نبات با آب‌نبات‌های چوبی در بالای آن نشان می‌داد.

«سَم موبایل» می‌گوید که نوت ۴ به‌روزرسانی اندروید ۵.۰ را به زودی دریافت خواهد کرد و در آغاز سال جدید پرده‌برداری خواهد شد.

«این برنامه‌ها ممکن است در ماه ‏های آینده بسته به این‌که چقدر سریع سامسونگ اطلاعات را منتقل می‌کند و همچنین بسته به حامل سیگنال و تأخیرات منطقه‌ای تغییر کند.»

این وب‌سایت می‌گوید که دستگاههای قدیمی‌تر مانند گالکسی نوت ۳، گالکسی تب پرو و گالکسی اس ۴ نیز احتمالاً به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

روشن است که گالکسی اس ۵ نیز به‌روزرسانی را دریافت خواهد کرد ولی سؤال این است که چه زمانی.

منابع به سَم موبایل گفته‌اند که سامسونگ در به‌روزرسانی اندروید ال پیشرفت حاصل کرده است؛ که شامل ارتقاء پایه‌ی LRW58J  به LRX02E می‌شود.

به گفته‌ی این وب‌سایت: «با این‌که هم‌اکنون غول کره‌ای یک کد منبع به‌روزرسانی شده را به کار می‌برد، ساخت آن همچنان نام تجاری «لولی‌پاپ (آب‌نبات چوبی)» را ندارد؛ که نشان‌دهنده‌ی این است که آن هنوز جدیدترین کد گوگل را استفاده نمی‌کند.»

«با این وجود ساخت LRX02E نسخه‌ی اندروید را از ال به ۵.۰ تغییر می‌دهد و همچنین بازی «اندروید بیرد» جدید را به عنوان ارمغان عید پاک به دست می‌دهد؛ ولی به جای استفاده از از لولی‌پاپ به عنوان مانع، از مستطیل‌های راه‌راه زرد و سیاه استفاده می‌کند؛ که احتمالاً یک اقدام امنیتی است که توسط گوگل برای جلوگیری از افشا شدن نام تجاری لولی‌پاپ قبل از اعلام رسمی آن اتخاذ شده است.»

به نقل از برخی شایعات، به‌روزرسانی اس ۵ قبل از پایان سال خواهد بود.

در ضمن «Gotta Be Mobile» گفت که حتی اگر دستگاه‏های سامسونگ اندروید ال را امسال دریافت کنند، به‌روزرسانی به اندروید کیت‌کت متوقف نخواهد شد.

آن همچنین گفت: «ما انتظار نداریم به‌روزرسانی اندروید ۴.۴ کیت‌کت تا ۲۰۱۵ متوقف شود، زیرا آنان همچنان نیرومند هستند و دستگاه‏های بسیاری وجود دارد که همچنان نیاز به ارتقاء دارد.»

«شانس این وجود دارد که چند مورد در به‌روزرسانی به اندروید ۴.۴ از قلم انداخته شده و مستقیماً اندروید ۵.۰ دریافت کنند؛ ولی با توجه به اینکه ما در مراحل آخر پرده‌برداری هستیم، فکر می‌کنیم که سامسونگ پیش رفته و برای دستگاه‏های مانند گالکسی نوت ۲، گالکسی اس ۴ و بقیه فرآیند ارتقاء اندروید کیت‌کت ۴.۴ را تکمیل کند.»

باید توجه کرد که سامسونگ معمولاً در به‌روزرسانی‌ها بی‏صدا می‌ماند، تا زمانی که از آن پرده‌برداری شود.

برگرفته از
Lollipop
لینک کوتاه

دیدگاه