مارک زوکربرگ: «داستان فیلم The Social Network ساختگی است»

نویسنده:

۰۵:۲۹:۰۳

مارک زوکربرگ، موسس شبکه اجتماعی فیس بوک، تا به حال توانسته که از بحث در مورد احساسات خود نسبت به فیلم «The Social Network» که توسط دیوید فینچر ساخته شده و «قرار بوده» تا در مورد خلق بزرگترین شبکه اجتماعی جهان باشد، خودداری کند.

زوکربرگ روز پنج شنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ عمومی به سوال یکی از حاضران در مورد میزان صحت و درستی این فیلم این گونه پاسخ داد: "اوه، من واقعا مدت زیادی است که دیگر به آن فیلم فکر نکرده‌ام و کنارش گذاشته‌ام. تجربه جالبی بود که فیلمی را ببینم که قرار بوده در مورد زندگی من باشد…قرار بوده."

او ادامه داد:"من فکر می‌کنم واقعیت این است که کد نوشتن و محصولی ساختن و یک شرکت به راه انداختن خیلی اتفاق خارق العاده‌ای نیست که کسی بخواهد در مورد آن فیلم بسازد. بنابراین شما می‌توانید تصور کنید که آن‌ها احتمالا مجبور بوده‌اند چقدر از موضوعات ساختگی در این فیلم استفاده کنند. اگر واقعا می‌خواستند فیلمی در مورد من بسازند، در این فیلم من نشان داده می‌شدم که دو ساعت تمام پشت کامپیوترم نشسته‌ام و در حال کدنویسی هستم و این فیلم چندان جالبی از آب در نمی‌آمد و من فکر می‌کنم که آن‌ها می‌خواستند خوب بفروشند و جایزه ببرند."

زوکربرگ اضافه کرد که فیلمسازان در مورد نشان دادن جزییات خاصی، مانند نشان دادن طراحی اداره فیس بوک وسواس زیادی به خرج داده ولی در مورد داستان اصلی کاملا از راه خود خارج شده‌اند و داستانی ساختگی در مورد او ساخته‌اند.

با این حال، فیلم «The Social Network» فیلمی موفق بود و در گیشه‌ها فروشی معادل 220 میلیون دلار داشت و 3 جایزه اسکارِ بهترین ادیت فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین موسیقی اورجینال را از آن خود کرد.

پریا پورمند

برگرفته از
The Social Network
لینک کوتاه

دیدگاه