رشد 10 درصدی عرضه جهانی نوت‌بوک در فصل سوم 2013

نویسنده:

۰۹:۳۵:۰۳

به گزارش فارس به نقل از دی‌جی‌تایمز، این طور که مرکز WitsView اعلام کرده است، عرضه جهانی نوت‌بوک‌ها در فصل سوم سال 2013 میلادی به 43.4 میلیون دستگاه رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل گویای رشد 10.1 درصدی بود.

طی سال 2013 میلادی این نخستین باری بود که عرضه نوت‌بوک‌ها رشد دو رقمی داشت و میزان صادرات 9 تولیدکننده برتر رایانه‌های شخصی در جهان طی دوره زمانی یاد شده 6.3 افزایش یافت.

بر اساس گزارش مرکز WitsView، افزایش فروش جهانی رایانه‌های شخصی نوت‌بوک به دنبال عرضه گسترده مدل‌های جدید در ماه سپتامبر صورت گرفت و به‌خصوص نسل جدید این محصولات مبتنی بر پردازنده‌های Haswell، Core i3 و Pentium با استقبال قابل ملاحظه کاربران مواجه شد.

کارشناسان همچنین اعلام کردند که با عرضه سیستم‌عامل ویندوز 8.1 و ورود رایانه‌های مجهز به این محصول در ماه اکتبر، فروش نوت‌بوک‌ها بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی بود.

اگرچه در فصل سوم امسال عرضه جهانی نوت‌بوک رشد قابل ملاحظه دو رقمی داشت، اما در فصل چهارم میزان صادرات این محصولات با کاهش چشمگیر به 5.1 درصد خواهد رسید.

مرکز WitsView پیش‌بینی کرده است که در سال 2013 میلادی در مجموع 163.5 میلیون دستگاه نوت‌بوک وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم نسبت به سال قبل رشد 11.6 درصدی را نشان می‌دهد.

در این بررسی مشخص شد که شرکت HP همچنان بزرگترین تولیدکننده رایانه های شخصی در جهان محسوب می‌شود و در سه ماهه سوم امسال با رشد 15.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.2 میلیون دستگاه نوت‌بوک روانه بازار کرده است.

در همین مدت شرکت دل 5.1 میلیون نوت‌بوک وارد بازار کرده است که این رقم افزایش 20.8 درصدی فعالیت‌های آن نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد و در رتبه سوم این لیست هم شرکت اپل با عرضه 3.1 میلیون دستگاه نوت‌بوک قرار دارد که این رقم گویای افزایش 48 درصدی عرضه نوت‌بوک‌های اپل است.

برگرفته از
رشد عرضه جهانی نوت‌بوک
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه