نوه پیکاسو، صدها عکس خانوادگی را با جهان تقسیم می‌کند

نویسنده:

۰۵:۳۰:۵۷

پیکاسو و همسرش اولگا – ۱۹۱۹
 
صدها تصویر، شامل عکس‌های منتشر نشده و برخی از فیلم‌های خانوادگی و دوستان خاندان پیکاسو، نگرشی جدید نسبت به زندگی و عشق پابلو پیکاسو را به ما می‌دهد. این آرشیو شخصی فوق‌العاده، برای اولین بار توسط نوه پیکاسو، "برنارد رویز پیکاسو" (Bernard Ruiz-Picasso)، برای انتشار به "سر جان ریچاردسون" (John Richardson)، مورخ هنر بریتانیا و یکی از کارشناسان درجه یک هنرمند در جهان تحویل داده شد.

ریچاردسون 90 ساله، که یکی از دوستان هنرمند نیز بوده است، به آبزرور گفت "این‌ها صدها عکس هستند که هرگز دیده نشد‌اند.این‌ها آشکار کننده هستند. آن‌ها شامل همه دوره‌ها می‌شوند و هنگامی که شما آن‌ها را نسبت به زمان نقاشی‌های خاص و یا حوادث در زندگی او مقایسه می‌کنید، بسیار جذاب می‌شوند. تصاویر باعث می‌شوند تا همه چیز D3 شود، کاملا شگفت‌آور است."


پیکاسو و سگش – ۱۹۳۲
 
آرشیو شامل آلبوم عکس‌های شخصی و تصاویری که هنرمند از آن‌ها ایده می‌گرفته، شده است. او از طریق عکاسی، جنبه‌هایی از مجسمه‌های در حال توسعه و تلاش برای مستندسازی ایده‌های ایجاد شده را به ثبت رسانده بود. تصاویری مانند بازی کردن پیکاسو با سگ خود، پرتره‌های بی‌شماری از زنان در زندگی او، از جمله اولین همسرش، اولگا، و معشوقه مشهور او، دورامار وجود دارد. ریچاردسون گفت "او به طور مداوم از آن‌ها عکس می‌گرفت. گاهی اوقات یک شباهت مستقیم وجود دارد و گاهی شما می‌توانید ببینید که او در اطراف به دنبال راهی برای نقاشی کردن از او می‌گردد."

اوگا اولین همسر پیکاسو

 

فیلم‌های خانگی نیز شامل قطعه فیلمی از اولگا در حال پرپر کردن یک گل می‌شود و این کلمات را بیان می‌کند "او مرا دوست دارد، او دوستم ندارد …" ریچاردسون گفت "این کاملا پنهان بوده است و متعلق به خانواده است."
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
پیکاسو
لینک کوتاه