مزایای شگفت‌انگیز چای

نویسنده:

۰۳:۲۲:۲۷

محققان دریافته‌اند که نوشیدن چند فنجان چای  سیاه در روز، 31 درصد خطر ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می‌دهد.
در این تحقیق که در نشریه American Journal of Clinical Nutrition منتشر شد، محققان رژیم غذایی 170 هزار زن بین سنین 25 الی 55 سال را به مدت بیش از سه دهه مورد بررسی قرار دادند. پس از تجزیه‌وتحلیل پرسشنامه‌های رژیمی، متوجه شدند زنانی که غذاهایی با میزان بیشتری Flavonoid یا رنگینه مصرف می‌کنند، کمتر دچار سرطان تخمدان می‌شوند. Flavonoid نوعی آنتی‌اکسیدان است که در چای، مرکبات و سیب وجود دارد.
در این تحقیق مشخص شد که چای سیاه در این زمینه بسیار مؤثر است. این موضوع بسیار هیجان‌انگیز است؛ زیرا نوشیدن چای بیشتر، کار ساده‌ای است.
اما مزایای چای تنها به تأثیر آن در پیشگیری از سرطان تخمدان محدود نمی‌شود. در ادامه سه مزیت جالب و هیجان‌انگیز چای آورده شده است.

چای فشار خون را پایین می‌آورد
متخصصین پس از تجزیه و تحلیل 25 تحقیق مختلف که در نشریه British Journal of Nutrition منتشر شده بودند، دریافتند افرادی که به مدت 12 هفته روزانه چای سیاه یا سبز مصرف کرده‌اند، نسبت به افرادی که مدت کوتاهی چای مصرف کرده‌اند، فشار خون پایین‌تری دارند. در این مورد، چای سبز بیشتر از چای سیاه روی فشار خون تأثیر می‌گذارد.

چای خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را کاهش می‌دهد
یکی از تحقیقات نشریه Cancer Epidemiology، ارتباط میان چای سبز و سرطان لوزالمعده را در افراد بالغ چینی مورد بررسی قرار داد. محققان اطلاعات 2000 نفر را در مورد نوع چایی که می‌نوشند، میزان مصرف چای و حتی دمای چای مورد نظر جمع‌آوری کردند. 908 نفر از این 2000 نفر به سرطان لوزالمعده دچار بودند. در نهایت محققان دریافتند خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده در زنانی که مرتب چای سبز می‌نوشند، نسبت به زنانی که چای نمی‌نوشند، 32 درصد کمتر است.

چای استرس را کاهش می دهد
چای می‌تواند یک نوشیدنی آرامبخش محسوب شود. یک تحقیق کوچک که در ماه جولای گذشته در Physiological Anthropology منتشر شد، نشان داد که چای سبز و چای سفید به شما کمک می‌کنند که آرامش خود را حفظ کنید. در این تحقیق، محققان 18 فرد بالغ را مورد بررسی قرار دادند. در این تحقیق این افراد کارهای استرس‌زایی را انجام می‌دادند، به عنوان مثال مسائل پیچیده ریاضی حل می‌کردند. سپس آن‌ها به سه گروه مختلف تقسیم شده و به یک گروه آب گرم، به گروه دوم چای سبز و به گروه سوم چای سفید دادند. محققان پس از آزمایش بزاق دهان این افراد، متوجه شدند افرادی که چای نوشیده‌اند، عوامل استرس‌زای کمتری داشته‌اند.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
چای
لینک کوتاه

دیدگاه