کوئنتین تارانتینو به بازنشستگی فکر می‌کند

نویسنده:

۰۹:۲۱:۵۰

کوئنتین تارانتینو در جلسه پرسش و پاسخی در مورد فیلم وسترن جدیدش «The Hateful Eight»، اشاره کرد که او از بازنشستگی چندان دور نیست و ساموئل ال جکسون که بازیگر این فیلم است، از او پرسید که او بعد از بازنشسگی از سینما چه خواهد کرد.

تارانتینو پاسخ داد: "نمایشنامه و کتاب می‌نویسم و با افتخار پا به سن می‌گذارم و پیر می‌شوم. من فکر می‌کنم که نباید تا زمانی که مردم صدایشان در بیاید که دیگر بس است، روی صحنه بمانید و کار کنید. من دوست دارم مردم را رها کنم تا بیشتر بخواهند. من فکر می‌کنم که کارگردانی کار یک فرد جوان است و این ایده که بین اولین فیلم و آخرین فیلمم یک رابطه باطنی وجود داشته باشد را دوست دارم. من نمی‌خواهم کسان دیگری که متفاوت فکر می‌کنند را به سخره بگیرم، فقط می‌خواهم زمانی که هنوز محبوب هستم، کار را ترک کنم."

او اضافه کرد: "من دوست دارم که لیست فیلموگرافی‌ام دارای 10 فیلم باشد، بنابراین باید دو فیلم دیگر هم بسازم. این موضوع در سنگ حک نشده، ولی برنامه‌ام این است. به نظرم راه خوبی است که من به ساختن فیلم دهم برسم و آن را خوب بسازم و خرابش نکنم، و بعد با این حرفه خداحافظی کنم. بعدا اگر فیلم خوبی بر سر راهم ظاهر شد، آن را انجام نمی‌دهم و سر حرفم می ایستم. این‌که مردم را در جایی رها کنم که فیلم‌های بیشتری بخواهند، درست به نظر می‌رسد."

با این‌ حال تارانتینو قبلا در پی لو رفتن فیلمنامه فیلم «The Hateful Eight» هم ناراحت شده و می‌خواست از ساختن آن دست بکشد، اما چند هفته بعد دوباره تصمیم به ساخت مجدد آن گرفت.
اولین فیلم تارانتینو فیلم «Reservoir Dogs» محصول سال 1992 و آخرین فیلم او «Django Unchained» است که سال گذشته دو جایزه اسکار نصیب او کرد.

پریا پورمند
 

برگرفته از
کوئنتین تارانتینو
لینک کوتاه