امروز اینستالیشن گل‌های شقایق برج لندن به پایان می‌رسد

نویسنده:

۰۶:۳۱:۴۱

 
امروز اینستالیشن گل‌های شقایق برج لندن که به مناسبت کشته شدگان جنگ جهانی اول راه اندازی شده بود، به پایان می‌رسد. هر سال، 11 نوامبر به مناسبت پایان یافتن جنگ جهانی اول، زیباترین مراسم یادبودها در سراسر جهان برگزار می‌شود. امسال، به عنوان بزرگداشت صدمین سالگرد آغاز جنگ در اروپا، در اطراف برج معروف لندن، گل‌های شقایق سرامیکی کاشته شد. "تام پایپر" (Tom Piper) در گفتگو با آبزرور گفت "این اینستالیشنی درباره جنگ، و یا یک نمایش از خشونت و بربریت آن نیست؛ این اثر در مورد از دست دادن و بزرگداشت است و راهی منحصر به فرد برای بهره‌ای دوباره از تاریخچه خانوادگی هر یک از ما می‌باشد تا بتوانیم از کسانی که در گذشته از دست داده‌ایم به درستی یاد کنیم، و این هزینه‌های انسانی از بین رفته را درک کنیم."

این اینستالیشن شامل 888246 مجسمه از گل‌های قرمز به رنگ خون می‌باشد (برای هر یک از سربازان از انگلستان و مستعمرات آن که در طول جنگ کشته شدند)، و یک همکاری بین هنرمند سرامیک‌ کار "پل کامینز" (Paul Cummins) و طراح صحنه تام پایپر است. برای ساخت این گل‌ها، نزدیک به 400 تن خاک رس ، و 300 شقایق ساز و هم‌چنین یک سال کار برای تولید قطعات و 25000 داوطلب برای کمک در نصب و راه اندازی مورد نیاز بوده است.

سیاست‌مداران، از جمله معاون نخست وزیر "نیک کلگ" (Nick Clegg)، درخواست کرده‌اند تا گل‌های شقایق را بعد از 11 نوامبر در محل نگه دارند. به نظر می‌رسد اکثر انگلیسی‌ها با این طرح نیز موافق باشند؛ در رای‌گیری آنلاین انجام شده توسط روزنامه گاردین، 60 درصد از پاسخ دهندگان موافق به ادامه اینستالیشن بوده‌اند. حدود 4 میلیون نفر از این طرح دیدن کرده‌اند.

یاسمن فراهانی فرد

 

برگرفته از
یادبود
لینک کوتاه

دیدگاه