کشف یک جفت اسکلت کودک در آلاسکا

نویسنده:

۰۷:۴۴:۲۸

 
پژوهشگران روز دوشنبه گفتند، کشف یک جفت اسکلت کودک در آلاسکا با بیش از 11500 سال قدمت، نکات جدیدی در مورد آداب و رسوم مرگ انسان‌های اولیه در شمال امریکا را ارائه می‌دهد. مطالعه‌ای در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم امریکا گفت " اجساد، نشان دهنده باقی مانده از اولین انسان‌های شناخته شده از آمریکای شمالی هستند."

بقایای نوزادان پیدا شده 15 اینچ (40 سانتی متر) در زیر بقایای سوزانده شده از کودک دیگر در یک گودال مدور که با چوب و نیزه و شاخ تزئین شده، به خاک سپرده شده بودند. محققان از دانشگاه آلاسکا، فیربنکس و دانشگاه جان مورس لیورپول گفتند، تجزیه و تحلیل استخوان و دندان‌ها در منطقه "Upward Sun River" در مرکز آلاسکا نشان داد که یکی از نوزادان تنها پس از مدت کوتاهی بعد از تولدش فوت و دیگری نیز یک جنین بوده است.

آزمایشات سن‌یابی با کربن نشان می‌دهد آن‌ها هم‌زمان با بقایای سوزانده شده از یک کودک سه ساله بالاتر از آن‌ها به خاک سپرده شده‌اند. محققان هم‌چنین در گودال بقایای ماهی مانند ماهی قزل آلا و سنجاب زمینی دفن شده را پیدا کردند که نشان می‌دهد این منطقه احتمالا بین ما‌ه‌های ژوئن و آگوست، هنگامی که مواد غذایی فراوان بوده است، توسط شکارچیان یا جمع‌‌آوری کنندگان، اشغال شده باشد.

مشخص نیست که چه چیزی باعث مرگ آن‌ها شده است، اما محققان می‌گویند که کشف سه تدفین در یک گروه نشان می‌دهد که کمبود مواد غذایی می‌تواند از علل اصلی آن بوده باشد. مطالعه می‌گوید "مرگ و میر در طول تابستان رخ داده است، مدت زمانی که وفور و تنوع منابع منطقه‌ای بالا بوده و استرس مواد غذایی باید کم می‌شده، این مسئله سطوح بالاتری از مرگ و میر و انتظار و درک فعلی ما را «از استراتژی بقای این دوره» نشان می‌دهد."

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
انسان‌های اولیه
لینک کوتاه

دیدگاه