اتصال ابزارهای گوناگون سامسونگی به یکدیگر با نرم‌افزار Flow

نویسنده:

۰۷:۰۶:۳۹


این دقیقا ایده‌ای است که در Flow سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است. البته پیش از این هم چنین کارکردی را در جدیدترین محصولات اپلی شاهد بودیم. شاید فلو را بتوان عکس‌العمل سامسونگ به قابلیت Apple's Continuity میان آخرین نسخه سیستم‌عامل دسک‌تاپ (OS X yosemite) و موبایل (iOS 8) شرکت اپل دانست.
 
سامسونگ امروز در کنفرانس توسعه دهندگان خود محصولات متنوعی را معرفی کرد که Flow یکی از آنها بود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید تسک‌های‌تان را میان دستگاه‌های مختلف جابجا کنید و حتی بر روی تلویزیونهای سامسونگ به تماسهای تلفنی و پیامک‌ها پاسخ دهید. این قابلیت بر پایه سه مولفه ضروری بنا شده است: انتقال، تاخیر و اخطار.
 
مولفه انتقال یا Transfer به شما اجازه می‌دهد تا کارهای مختلف را روی ابزارهای گوناگون انجام دهید. مانند اینکه ادامه مقاله موجود روی موبایلتان را روی تبلت مطالعه کنید. یا اینکه تماس ویدیوی روی لپ‌تاپ را به موبایل‌تان منتقل نمایید. 
 
مولفه تاخیر یا Defer به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که آماده نیستید، تسک‌ها به تاخیر بیفتند. مثلا کار پاورپوینت تان نیمه کاره بماند تا اینکه دوباره به اداره برگردید. یا اینکه فیلمی را که در خانه تماشا می‌کنید، متوقف شده و ادامه آن را در جاده روی موبایل تماشا کنید.
 
دیگر قابلیت هم اخطار یا Notify است که به شما اجازه می‌دهد پیامهای اخطار و آگاهی‌رسانی دستگاه‌ها را روی هر ابزار سامسونگی (اعم از ساعت هوشمند، موبایل یا تلویزیون) مشاهده کنید. 
 
جالب اینکه حتی وضعیت ابزارهای مختلف را هم روی دیگر وسایل مشاهده خواهید کرد. مثلا روی تلویزیون خواهید دید که باتری موبایل‌تان ته کشیده است. Flow SDK نیز از امروز در اختیار توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان قرار گرفته تا این قابلیتها را به اپلیکیشن‌هایشان اضافه کنند. البته هنوز مشخص نیست از چه زمانی شاهد عرضه رسمی Flow روی ابزارهای سامسونگی باشیم.
 
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
اتصال ابزارهای گوناگون
لینک کوتاه

دیدگاه