درآمد ۲۵۰ میلیون دلاری شیائومی از فروش ۱.۱۶ میلیون گجت طی یک روز

نویسنده:

۱۱:۴۴:۰۶

علی‌بابا به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های فروش اینترنتی چین، از برکت روز 11/11 به ثروت بادآورده‌ای رسید که نه تنها رکورد این شرکت، بلکه رکورد فروش آنلاین دنیا را نیز جابجا کرد. دیگر برنده بزرگ این بازی هم شیائومی بود. شرکتی که به تازگی با خیزشی بزرگ بازار چین را در دست گرفته و تنها با عرضه محصولاتش در چند کشور معدود، توانسته رتبه چهارم بزرگترین اسمارت فون ساز دنیا را از آن خود کند.
 
هوگو بارا، معاون ارشد بین‌الملل این شرکت پس از اتمام روز مجردها در تویتی اشاره کرد آنها موفق به فروش ۱.۱۶ میلیون دستگاه اسمارت‌فون در این روز شده و درآمدی ۲۵۴ میلیون دلاری را به جیب زده‌اند.
 
اوایل روز سه شنبه نیز هوگو بارا اعلام کرد در ۵ دقیقه ابتدایی شروع فروش روز مجردها، شیائومی توانسته ۱۶ میلیون دلار اسمارت‌فون بفروشد. البته فروش روز مجردهای ۲۰۱۴ شیائومی با همین قدرت ادامه یافت و پس از ۴ ساعت فروش ۹۰ میلیون دلاری را ثبت کردند. 
 
در کنار این آمار، شیائومی اعلام کرده تا ظهر سه شنبه توانسته ۷۲۰ هزار اسمارت‌فون را بفروشد. تقریبا ۲۵۰هزار عدد از این آمار متعلق به ابزار۳۰۰ دلاری Mi4 بود. در حالی که Redmi با قیمت ۱۵۰ دلار، ۴۶۰ هزار دستگاه فروش داشت. ۲۵هزار نفر هم Mi TV را خریدند. و البته آمار فروش کلی تا پایان روز ۱۱ نوامبر به ۱.۱۶ میلیون دستگاه رسید.
 
اگر چه میزان فروش و حاشیه سود شیائومی بسیار کمتر از علی‌بابا است. اما آمار فروش این شرکت در روز سه‌شنبه بسیار جالب توجه هستند. به خصوص وقتی که بدانیم شیائومی در تمام طول سال ۲۰۱۳ تنها ۱۹ میلیون اسمارت فون فروخته است.
 
شیائومی اکنون به جز چین به صورت جدی در هند هم فعال است و به زودی برنامه توسعه بازار در ۶ کشور آسیایی دیگر هم تکمیل می‌شود. پس از این شیائومی قصد دارد به سراغ آسیای جنوب شرق برود و آنگاه بازارهای آمریکای مرکزی و لاتین را در دست گیرد.
 
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
شیائومی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “درآمد ۲۵۰ میلیون دلاری شیائومی از فروش ۱.۱۶ میلیون گجت طی یک روز”
  1. كاش يه شعب مركزي بدون واسطه هم در ايران افتتاح مي‌كرد گوشي هاي اين شركت واقعا حرف ندارند قيمت فوق العاده خوبي هم دارند.