پاریس تب عکس می‌گیرد

نویسنده:

۰۱:۳۶:۳۲

این جشنواره با بیش از 100 گالری ویژه (و 40 نسخه دیگر از سال گذشته) به نمایندگی از تعدادی از کشورهای مختلف و تخصص‌های دیگر غیر از عکاسی برگزار می‌شود. این نمایشگاه سه روزه یکی از چندین جشنواره عکاسی‌گرا امسال در شهر نورها، پاریس می‌باشد، که تبدیل به گلخانه‌ای برای هنر عکاسی، به ویژه در میان عکاس‌های جوان شده است.

"فوتوفیور" (fotofever)، دارای رقابتی سالانه می‌باشد که برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان جوان از مدارس هنری فرانسه باز است. برنده جایزه فوتوپرایز امسال به "لائور فوول" (Laure Fauvel) تعلق گرفته است که قدرت عکاسی او در سری آثار "Cévennes" است، و هیئت داوران کار او را به عنوان "تسلط کامل از نور" انتخاب کرده‌اند.

این مسابقه توسط "سیسیل اسکال" (Cécile Schall) بنا نهاده شده و با توجه به بیانیه ارائه شده به آرت‌نت "هدف او تشویق نسل جوان و پرشور به عکاسی بوده است. او عکاسی را یک رسانه ارتباطی فوق‌العاده می‌داند. و جشنواره مکانی برای الهام بخشیدن تب نسل جدید عکاسان و به اشتراک گذاری جهانی است."

تعدادی از آیتم‌ها به طور خاص برای آن دسته از عکاسان طراحی شده که در آغاز راه و ساخت مجموعه‌های خود از عکاسی می‌باشند. این عکس‌ها طیف وسیعی از تمام قیمت‌ها را با ستاره قرمز در برمی‌گیرد، اگر چه هزینه هیچ کدام بیشتر از 1000 یورو نمی‌باشد.
فوتوفیور از تاریخ 14 تا 16 نوامبر در Carrousel du Louvre برگزار می‌شود.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
تب عکس
لینک کوتاه

دیدگاه