نصب دوباره دیوار برلین در اندونزی توسط یک هنرمند

نویسنده:

۰۳:۴۸:۳۲

 
یکشنبه گذشته، مردم برلین بیست و پنجمین سالگرد سقوط دیوار برلین را جشن گرفتند. اما طی حرکتی عجیب، یک هنرمند اندونزیایی قصد دارد تا دوباره بخشی از این دیوار را در کشور خود، بازسازی کند. نقاش و مجسمه ساز "تاگو اوستنریک" Teguh Ostenrik)) چهار بخش از دیوار برلین را یک سال پس از آن که پایین آمد خریداری کرد و آن‌ها را دست نخورده در استودیوی خود نگه داشته است.

با توجه به گزارش روزنامه وال استریت، هنرمند معادل 9500 دلار در آن زمان برای این قطعات هزینه کرده بود، و این پول برای خیریه جهت بودجه یک بیمارستان در شرق آلمان اختصاص داده شده بود. در اجرای مراسم جشن بیست و پنجمین سالگرد، بسیاری چشم انتظار اوستنریک بودند و از او انتظار داشتند، اینستالیشنی که از مدت‌ها پیش برای آن برنامه‌ ریزی شده و از قطعات این دیوار به عنوان یک محور هنر عمومی استفاده شده بود را برگزار کند.

سالگرد آمد و رفت، و اوستنریک هنوز هم به دنبال یک فضای مناسب برای اینستالیشن خود با عنوان "فراتر از مرزها" (Transcending Borders) جهت راه ‌اندازی و نمایش می‌گردد.

ارتباط اوستنریک با دیوار تا حدی احساسی است: او به مدت 10 سال  در برلین غربی قبل از سقوط دیوار، زندگی می‌کرده است و می‌تواند همه جا حضور این دیوار را احساس کند. حتی زمانی که او به اندونزی بازگشت، دیوار در ذهن او باقی مانده بود و به یک نماد از موانع فرهنگی که او در کشور خود مواجه شده بود، تبدیل شد.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
دیوار برلین
لینک کوتاه

دیدگاه