شارژ گوشی همراه در طول شب، باعث چاقی شما می‌شود

نویسنده:

۱۲:۵۱:۰۲

بله درست شنیدید، شارژ گوشی در طول شب باعث می‌شود چاق شوید. طبق تحقیق محققان Manchester Unviersity، برخی از گوشی‌های هوشمند نور آبی با طول موج کوتاه ساطع می‌کنند که بر روی تولید هورمون خواب ملاتونین تأثیر منفی می‌گذارد. ظاهراً بدن ما باید در شرایط کاملاً تاریک قرار گیرد تا بتواند به اندازه کافی ملاتونین تولید کند. این هورمون در تنظیم روند تبدیل غذا و مایعات به انرژی نیز نقش دارد. در نتیجه، نوری که از گوشی‌ها می‌آید، متابولیسم ما را به هم می‌ریزد و این موضوع به صورت افزایش وزن خود را نشان می‌دهد.

در حال حاضر همه ما می‌دانیم که کمبود خواب باعث افزایش وزن می شود. مدیر مرکز خواب، متابولیسم و سلامت دانشگاه شیکاگو، Eve Van Cauter، می‌گوید: «شکی نیست که خواب ناکافی باعث گرسنگی و افزایش اشتها می‌شود. این امر باعث می‌شود که غذای بیشتری بخوریم و در نتیجه چاق شویم».

ظاهراً نمی‌توانیم در ساعات بیداری بدون گوشی‌هایمان سر کنیم. اما یک لطف در حق خود انجام دهید و گوشی‌های خود را به هنگام خواب، در اتاق دیگری شارژ کنید. مهار اشتیاق به گوشی‌های هوشمند کار دشواری است، اما مشکل مهم‌تر، از دست دادن سلامت بدنمان، آن هم به طور ناخواسته است.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
چاقی
لینک کوتاه

دیدگاه