رونمایی از ظاهر جدید Audi A1

نویسنده:

۰۱:۴۹:۱۲

شرکت آئودی تغییرات کوچکی را در اتومبیل جمع‌وجور سری  A1 ایجاد کرده و برای نخستین بار دو موتور سه سیلندر برای این اتومبیل در نظر گرفته است.
پس از معرفی هاچ‌بک 3 و 5 در جدید شرکت MINI، حالا نوبت شرکت آئودی است که اتومبیل کوچک ارزان‌قیمت خود را با ظاهری جدید ارائه دهد. اما با توجه به فروش 500 هزار دستگاه از این اتومبیل پس از معرفی و در مدت چهار سال، تغییرات جدید بسیار جزئی هستند.

ظاهر خارجی این اتومبیل، فرو رفتگی‌هایی در بخش پهلو دارد تا با اتومبیل‌های جدیدتر شرکت آئودی هماهنگ به نظر برسد. انتهای بخش جلو تغییر یافته و یک گریل تک فریمی شش گوشه، سپری تیزتر و چراغ‌های شیک‌تر در این بخش خودنمایی می‌کنند.

اگر از کنار به A1 و A1 Sportbak نگاه کنیم، متوجه می‌شویم زیرساز درها تغییر کرده و در بخش عقب چراغ‌های جدید و سپری متفاوت می‌بینیم. این تغییرات باعث می‌شود که ابعاد هر دو مدل دو سانتی‌متر بزرگ‌تر شود، اما همانند گذشته می‌توان سقف اتومبیل را به یک رنگ متضاد بدنه سفارش داد.

شرکت آئودی دو نوع از این اتومبیل را عرضه خواهد کرد؛ Design  و Sport که هر کدام گزینه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی دارند. سیستم محتوای رسانه مبتنی بر اطلاعات نیز به‌روزرسانی شده و از یک هات‌اسپات وای‌فای، سیستم صوتی Bose و Audi Connect برخوردار است. Audi Connect  سری پیشرفته خدمات اینترنتی شرکت آئودی است.

اما شرکت آئودی تنها ظاهر این اتومبیل را تغییر نداده است. دو موتور توربو شارژ سه سیلندری در سری A1 به کار گرفته شده که شامل یک موتور بنزینی 1.0 لیتری 95 اسب بخاری و یک موتور دیزلی 1.4 لیتری 90 اسب بخاری می‌شود. مدل بنزینی را با قیمت 14315 پوند در بهار سال 2015 می‌توان سفارش داد. این مدل نسبت به مدل TFSI که جانشینش خواهد شد، 200 پوند گران‌تر است.
موتور بنزینی 65.7 مایل را با یک گالن بنزین طی کرده و 99 گرم بر کیلومتر گاز CO2 تولید می‌کند. این در حالی است که موتور دیزلی 83.1 مایل را با یک گالن طی کرده و 89 گرم بر کیلومتر دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. در واقع، A1 اولین اتومبیل آئودی است که از یک موتور بنزینی سه سیلندری بهره می‌برد.

مهندسان شرکت آئودی زمان بسیاری را صرف شاسی A1 و A1 Sportback کردند تا رقیب اتومبیل فو‌ق‌العاده MINI باشد. این اتومبیل‌ها در حال حاضر با سیستم تعلیق قابل تطبیق و یک سیستم جدید هدایت با قدرت الکترومکانیکی ارائه می‌شوند.

اتومبیل‌های A1 جدید اواخر این ماه با قیمت 200 الی 400 پوند بیشتر از قیمت مدل فعلی ارائه خواهند شد.

 


پریا اقدامی

 
برگرفته از
Audi A1
لینک کوتاه

دیدگاه