ارزیابی ضربان قلب و فعالیت‌های ورزشی توسط گوشواره‌های هوشمند + ویدیو

نویسنده:

۰۷:۱۱:۱۴

یک پروژه به نام Ear-o-Smart در سایت سرمایه‌گذاری جمعی Kickstarter مشغول جمع‌آوری سرمایه برای ساخت یک جفت گوشواره هوشمند است. این گوشواره‌ها از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند شما متصل شده و ضربان قلب، میزان کالری سوزانده شده و سطح فعالیت‌های شما را ارزیابی می‌کنند. این گوشواره‌ها بسیار کوچک هستند و همانند یک جفت گوشواره معمولی به نظر می‌رسند. اما حسگرهای مختلفی داخل این گوشواره وجود دارد. این گوشواره‌ها با استفاده از فناوری PPG که در بسیاری از دستبندهای تناسب‌اندام وجود دارد، ضربان قلب را از طریق اندازه‌گیزی فشار خون می‌سنجد. نور یک LED که توسط جریان خون از طریق رگ‌های بدنتان منعکس شده و توسط دیود نوری جذب می‌شود، مشخص می‌کند که قلب چه موقع ضربان دارد.

رئیس شرکت BioSensive Technologies و مخترع این گوشواره‌ها معتقد است گوش بهترین جا برای ارزیابی ضربان قلب است؛ زیرا کمترین تداخل را با حرکات فرد دارد و جریان خون بیشتری از آن عبور می‌کند. همچنین Ear-o-Smart حسگرهایی دارد که فعالیت‌ها و کالری‌های سوزانده شده فرد را ارزیابی می‌کند.

طبق گفته مخترع این گوشواره‌ها، وی یک نمونه از این گوشواره‌ها را ساخته که یک باتری سکه‌ای درون خود دارد، اما قصد دارد نمونه‌ای بسازد که باتری آن قابل شارژ باشد و از طریق یک شارژر USB شارژ شود. این باتری سکه‌ای مدت زیادی دوام می‌آورد، اما در نهایت مجبور خواهید شد آن را عوض کنید.

وی انگیزه خود را از ساخت این گوشواره، نارضایتی خانم‌ها از شکل و ظاهر دستگاه‌های پوشیدنی تناسب اندام موجود در بازار بیان می‌کند. با توجه به تصاویر موجود در سایت Kickstarter، این گوشواره‌ها از گوشواره‌های میخی قلمبه شما بزرگ‌تر نیستند. افرادی که 125 یا 150 دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند، یک جفت گوشواره سفید رنگ ear-o-smart دریافت خواهند کرد که در حال حاضر آماده است. اما اگر می‌خواهید غرق در فناوری شوید می‌توانید یک بسته Do It Yourself به قیمت 150 دلار سفارش دهید و خودتان گوشواره دلخواهتان را بسازید.

مخترع این گوشواره پیش‌بینی می‌کند که محصول نهایی را تا ماه ژوئن سال 2015 ارائه دهد، در نتیجه اگر مایل به سرمایه‌گذاری در این پروژه هستید، برای دریافت محصول مورد نظر خود مدت زیادی باید منتظر بمانید.

 
پریا اقدامی
 
برگرفته از
گوشواره‌های هوشمند
لینک کوتاه

دیدگاه