انتخاب صحنه‌های مناسب برای ثبت تصاویر پانوراما

نویسنده:

۱۲:۵۴:۲۲

ثبت یک عکس پانورامای زیبا به آماده سازی شما ، تجهیزات تان و انتخاب محل صحیح برای عکاسی بستگی پیدا می کند. با پی گرفتن این مراحل می توانید پانوراماهای بسیار زیبایی را به جای تصاویر یکنواخت و کسل کننده مناظر طبیعی خلق کنید.

۱) تدارک و آماده سازی

آماده سازی برای هر عکاس مناظر طبیعی یکی از ضروریات است. ممکن است از کوه پایه های یک منظره زیبا بالا رفته باشید و آنگاه بفهمید که باتری های تان شارژ کافی برای ثبت عکس را ندارند و یا اینکه سه پایه‌تان را در درون اتومبیل جا گذاشته‌اید. به ما اطمینان کنید، شاید برای یکبار هم که شده به چنین موقعیتی گرفتار شوید اما بهتر است خودتان را همیشه آماده نگاه دارید.

۲)  زمان بندی

شاید برخاستن از خواب در اوایل صبح و قبل از طلوع آفتاب سخت باشد ، اما باید به یاد داشته باشید که نور در اوایل صبح کیفیت بی نظیری دارد و بسیار آسان است که دلیل اینکه عکاسان این ساعات را ساعات طلایی نام می‌نهند، دریافت. اگر شما با منطقه ای که می خواهید در آن عکاسی کنید آشنا نیستید، زمان‌های طلوع آفتاب را بررسی نمایید و مطمئن شوید که به موقع از خواب بر می‌خیزید تا در محل در زمان تابش بهترین نور حاضر باشید.

۳) مکان

قطعا یکی از تصمیمات کلیدی انتخاب صحنه‌ای مناسب است. نماهای بدیع ، شکل دره و کوه هایی که در هر طرف دیده می‌شوند برای ثبت یک تصویر پانوراما بسیار مناسب‌اند.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه