سه آلمانی و شش مصری محکوم به سرقت از هرم بزرگ مصر شدند

نویسنده:

۱۱:۴۲:۵۰

 
یک منبع قضایی گفت که در روز سه‌شنبه، دادگاه مصر، سه آلمانی و شش مصری را به جرم سرقت قطعات باستانی فراعنه از هرم بزرگ قاهره به پنج سال زندان محکوم کرده است. این منبع گفت دادگاه در جیزه، در جنوب پایتخت، به صورت غیابی سه آلمانی را که ادعا کرده بودند محقق هستند را برای سرقت قطعه‌ای طومار باستانی به نام فرعون خوفو و همچنین نمونه‌هایی از سنگ محکوم کرد.

هرم بزرگ که به نام هرم خئوپس (Pyramid of Cheops) شناخته شده است، بزرگترین و معروف‌ترین از سه اهرام جیزه است. این بنایی برای آرامگاه فرعون خوفو، و تنها بازمانده از عجایب هفت‌گانه جهان باستان است.

این منبع گفت که هم‌چنین شش مصری، از جمله سه نفر از کارکنان وزارت آثار باستانی، دو نگهبان هرم و یک مدیر آژانس مسافرتی، نیز برای کمک به سرقت برای پنج سال زندانی خواهند شد. ارتکاب جرم در پایان سال 2013 توسط مقامات مصر کشف شد، که در ماه آگوست اعلام کردند که قطعات از دست رفته بازیابی شده است.

منبع قضایی گفت که محققان آلمانی قطعات طومار را به منظور تعیین سن و تقویت نظریه غیرمذهبی بودن اهرام گرفتند، آن‌ها معتقد بودند که ممکن است اهرام چند هزار سال قدیمی‌تر از آن زمان که به عنوان دوره ساخت و ساز آن توسط اکثر مصرشناسان پذیرفته شده است، باشد.

این منبع گفت که دادگاه هم‌چنین دستور پرس و جو از رئیس سابق آثار باستانی مصر "Zawi Hawass" به منظور تعیین نقش در سرقت را داده است؛ که البته او به خبرگزاری فرانسه گفت که  "این سخنان کاملا بی اساس است".

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
سرقت
لینک کوتاه

دیدگاه