۱۲ فیلمی که بیش از یک دهه بعد دوباره به سینما بازگشتند

نویسنده:

۱۲:۴۷:۱۳


 در سال‌های آینده «جنگ ستارگان»، «داستان اسباب بازی» و «نابودگر» نیز به سینماها باز می‌گردند، اما این به این معنی نیست که آن‌ها بتوانند موفقیت فیلم‌های قبلی را بار دیگر تکرار کنند.
در اینجا 12 فیلم که ساخت دنباله آن‌ها بیش از یک دهه طول کشیده را معرفی می‌کنیم.
«The X Files: I Want to Believe»
«The X Files: I Want to Believe» 10 سال بعد از فیلم اول «X Files» در سال 2008 اکران شد اما نتوانست مانند فیلم اول موفقیت چندانی در گیشه‌ها داشته باشد و فیلمی به شدت گیج کننده از آب درآمد. این فیلم در گیشه 68 میلیون دلار فروخت.
«Men in Black III»
«مردان سیاهپوش 3» نیز یک دهه بعد از اکران فیلم دوم، در سال 2012 به سینما بازگشت. این فیلم فرمول همیشگی مردان سیاهپوش را با وجود عنصر سفر در زمان و جایگزینی تامی لی جونز با یک نسخته جوان‌تر او(جاش برولین) تغییر داد و با فروش 624 میلیون دلار در جهان، به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2012 بدل شد.
«Toy Story 3»
«داستان اسباب بازی 3» 11 سال بعد از دومین فیلم این مجموعه در سال 2010 اکران شد و به اعتقادی بسیاری، بهترین فیلم این مجموعه بود و برنده جایزه اسکار نیز شد.
«Scream 4»
«جیغ 4» بعد از 11 سال گذشت از اکران فیلم سوم، در سال 2011 اکران شد. با اینکه فیلم در گیشه موفقیت چندانی کسب نکرد، بسیاری این فیلم را هم سطح دو فیلم اول دانستند.
«Terminator 3: Rise of the Machines»
«نابودگر3: خیزش ماشین‌ها» 12 سال بعد از اکران فیلم دوم در سال 2003 به سینما آمد. این فیلم با اینکه صحنه‌های اکشن زیادی داشت، اما در کل یکنواخت بود و نتوانست مخاطبان را مانند فیلم دوم بر صندلی‌ها میخکوب کند. فیلم جدیدی از این مجموعه در سال 2015 اکران می‌شود.
«Basic Instinct 2»
«Basic Instinct 2» بعد از 14 سال با بازی مایکل داگلاس در سال 2014 در سینماها اکران و در گیشه‌ها و در نزد مخاطبین با شکست کامل مواجه شد.
«Jurassic Park»
بعد از گذشت 14 سال فیلم «پارک ژوراسیک» جدیدی سال آینده اکران خواهد شد و کریس پرت و برایس دالاس در آن ایفای نقش می‌کنند. اولین فیلم پارک ژوراسیک 22 سال پیش به نمایش در آمد.
«The Godfather Part III»
«پدرخوانده 3» 16 سال بعد از اکران فیلم دوم در سال 1990 اکران شد. فیلم اول و دوم پدرخوانده از شاهکارهای تاریخ سینما هستند، اما فیلم سوم با بازی آل پاچینو و کارگردانی کاپولا، نتوانست به محبوبیت دو فیلم اول برسد.
«Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull»
چهارمین فیلم مجموعه ایندیانا جونز «ایندیانا جونز و پادشاهی جمجمه بلوری» بعد از گذشت 19 سال از اکران فیلم سوم در سال 2008، به سینما بازگشت. با اینکه هریسون فورد بار دیگر بازی در نقش باستان شناس ماجراجو را بر عهده داشت، این فیلم با داشتن داستانی نه چندان جذاب، شکستی کامل در این مجموعه به حساب می‌آید.
«Independence Day»
بعد از 22 سال، اولین قسمت از دنباله فیلم «روز استقلال» در سال 2016 اکران خواهد شد اما به گفته کارگردان این فیلم، ویل اسمیت دیگر در این فیلم حضور نخواهد داشت.
«Wall Street: Money Never Sleeps»
در سال 2010، فیلم «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» بعد از گذشت 23 سال از اکران فیلم «وال استریت» دوباره به سینما بازگشت. مایکل داگلاس و شیا لباف در این فیلم که بسیاری نقد مثبت و منفی به همراه داشت، بازی می‌کنند.
«Star Wars: Episode VII»
فیلم «جنگ ستارگان: اپیزود 7» 32 سال بعد از اکران «جنگ ستارگان: اپیزود 6» سال آینده به سینماها باز می‌گردد و تمامی بازیگران فیلم‌های قدیمی این مجموعه از جمله هریسون فورد، مارک همیل و کری فیشر در آن حضور دارند.

پریا پورمند

 

برگرفته از
سینما
لینک کوتاه

دیدگاه