همکاری خوانندگان مشهور بریتانیایی برای جلوگیری از شیوع ویروس ابولا

نویسنده:

۱۲:۴۲:۳۱

«باب گِلدوف» خواننده و فعال بشردوست، 30 سال پیش برای کمک به مردم قحطی زده در اتیوپی، با دعوت از گروهی از ستارگان و خوانندگان و جمع کردن آن‌ها زیر نام «Band Aid» آهنگ «Do They Know It's Christmas» را برای اولین بار ضبط کرد. این آهنگ بازنویسی و قطعه‌هایی به آهنگ اصلی که توسط «باب گلدوف» و «میج اور» نوشته شده- اضافه گشته تا بازگوی وضع بحرانی حال حاضر باشد.
باب گلدوف می‌گوید:"این فقط یک آهنگ و ترانه است، اما در آن واحد پیشامدی هم به حساب می‌آید و قدم بعدی این است که آن را تبدیل به پدیده‌ای کنیم که در دهه 80 بود."

در اولین نسخه این آهنگ که در سال 1984 ضبط شد و از فروش آن 8 میلیون پوند(11 میلیون دلار) برای خیریه جمع آوری شد، خوانندگان بزرگ آن زمان بریتانیا چون بونو خواننده گروه U2، جرج مایکل و دیوید بویی با هم همخوانی کردند. این آهنگ دو بار دیگر در سال‌های 1989 و 2004 بازخوانی شد.

بونو خواننده گروه U2، این بار در ضبط این آهنگ با «رابرت پلنت» خواننده اصلی گروه راک «لِد زپلین»، «کریس مارتین» خواننده گروه «کُلدپلی»، «اد شیران» و «سم اسمیت» همکاری می‌کند.

سازمان ملل اوایل هفته پیش با گلدوف تماس گرفته و از او درخواست کمک فوری برای پیشگیری از شیوع ویروس ابولا در غرب آفریقا کرده و این دلیل تصمیم او برای اجرای دوباره این آهنگ بوده است.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، ویروس ابولا تا به حال بیش از 5000 نفر در غرب آفریقا و در کشورهای سیرالئون، لیبی و گینه قربانی گرفته است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
ابولا
لینک کوتاه

دیدگاه