شرکت مایکروسافت با پخش یک ویدئو، مک‌بوک را تبلیغ کرد + ویدیو

نویسنده:

۰۸:۵۷:۴۶

شرکت مایکروسافت ویدئویی را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده است که در آن اولین ارکستر دیجیتالی جهان نمایش داده می‌شود. این ارکستر با استفاده از اسکایپ هماهنگ شده است.
تصویری در این ویدئو تعدادی Surface بر روی صندلی را نشان می‌دهد، گویی این دستگاه‌ها اعضای یک ارکستر هستند. اما صبر کنید، این دستگاه‌ها مک‌بوک هستند، نه سورفیس.

تصمیم‌گیری به عهده شما است، این که این ویدئو بزرگداشت است یا اشتباه. آیا شرکت مایکروسافت با این ویدئو واقعیت‌های جهان رایانش را می‌پذیرد و نشان می‌دهد که چگونه از طریق آن‌ها درآمدزایی می‌کند؟

یکی از منتقدان، Tommy Back Pedersen می‌گوید: «ویدئویی از مایکروسافت می‌بینید، اما این شرکت از محصولات اپل استفاده کرده است. آیا شما عقل ندارید؟ چرا از محصولات خودتان در این ویدئو استفاده نکردید؟ به جزئیات توجه کنید. این ویدئو برای اپل ارزش تبلیغی بیشتری دارد تا اسکایپ یا مایکروسافت».

برخی افراد نیز نظر دیگری داشتند. به عنوان مثال کسی می‌گوید: «چرا؟ چرا مک‌بوک؟ از آیفون و آیپد استفاده می‌کردید! آن‌ها ارزان‌تر و بهتر از کامپیوتر و سورفیس هستند. این مایه شرمندگی است».
در این زمینه با مایکروسافت تماس گرفتیم و نظرشان را جویا شدیم. این شرکت اظهار داشت این ویدئو تبلیغی نیست، بلکه یک ویدئو از دنیای واقعی و افراد واقعی است که هیچ ربطی به شرکت مایکروسافت ندارد.

شرکت اسکایپ نیز طی پستی در وبلاگش اظهار داشت این ارکستر دیجیتالی از 11 فرد فعال در موسیقی مترو در شهر نیویورک آماده شده است. نام این پروژه Signal Strength یا قدرت سیگنال است.
اخیراً شرکت مایکروسافت در برخی تبلیغات خود محصولات اپل را با محصولات خود مقایسه می‌کند. به عنوان مثال در یکی از تبلیغات خود این گونه گفته است: مک‌ها کمکی به شما نمی‌کنند، اگر در حال برنامه‌ریزی برای یک عروسی هستید.
 

 
پریا اقدامی
 

 
برگرفته از
تبلیغ
لینک کوتاه

دیدگاه