فضای داخل اتومبیل‌های مرسدس در آینده این شکلی خواهد بود!

نویسنده:

۰۲:۴۸:۱۳

شرکت مرسدس با انتشار طرح فضای داخلی یک اتومبیل بدون راننده، ثابت کرد که اتومبیل‌های بدون راننده به فضای داخلی عادی نیاز ندارند و می‌توان این فضا را به شکل متفاوتی مورد استفاده قرار داد.

همزمان با نزدیک شدن ایده اتومبیل‌های بدون راننده به واقعیت، بیشتر شرکت‌های خودروسازی در حال بررسی فضای داخلی این اتومبیل‌ها هستند.
شرکت مرسدس نیز با معرفی اتومبیل خودکار و هوشمند Mercedes S-Class در اوایل سال 2014 و کامیون خودکار Future Truck 2025، نشان داد که در زمینه فناوری‌ اتومبیل‌های خودکار سرمایه‌گذاری کرده است. اما در حال حاضر این شرکت تمرکز خود را به سمت فضای داخل اتومبیل‌های خودکار معطوف کرده است.

این پیش‌نمایش مجازی از فضای داخلی یک اتومبیل لوکس خودکار در نمایشگاه Consumer Electronics Show به عنوان یک کانسپت ارائه خواهد شد. این نمایشگاه در ماه ژانویه 2015 و در شهر لاس‌وگاس برگزار می‌شود. در حال حاضر، این کانسپت به عنوان یک تجربه مجازی 360 درجه‌ای در نمایشگاه فناوری WWT TECday در کالیفرنیا به نمایش گذاشته شده است.
رئیس Corporate Research در Daimler AG، Dr Herbert Kohler، مدعی است که این فضای جدید نقش راننده را نیز در برمی‌گیرد. وی معتقد است این طراحی جدید باعث می‌شود تا افراد در زمان مسافرت به بهترین نحو از فضای داخل اتومبیل بهره ببرند.

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این طراحی، برخورداری از سیستم متغیر صندلی‌ها است. چهار صندلی چرخان و قابل تبدیل به کاناپه به سرنشینان اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز، روبروی هم بنشینند. همچنین به هنگام نیاز راننده از طریق فرمانی که دراز می‌شود، سریعاً کنترل اتومبیل را به دست می‌گیرد.
این کانسپت از ایده فضای زندگی دیجیتالی بهره می‌برد. در این فضا سرنشینان می‌توانند از طریق ایما و اشاره یا لمس صفحه نمایش‌ها با وسیله نقلیه ارتباط برقرار کنند. همچنین این ایده قابلیت شناسایی محیط اطراف اتومبیل، نمایش اطلاعات ساختمان‌های مجاور، عابرین پیاده یا اتومبیل‌های دیگر را نیز دارد.

نظر شما چیست؟ آیا دوست دارید به صورت برعکس سوار اتومبیل شوید؟

پریا اقدام

برگرفته از
طراحی داخلی
لینک کوتاه

دیدگاه