سر فرد متوفی را سه‌بعدی پرینت کنید!

نویسنده:

۱۲:۱۱:۳۳


اگر شما نگران هستید که چگونه خاکستر فرد مورد علاقه خود را پس از مرگ نگه دارید، حتماً این خبر را بخوانید. یک شرکت فعال در حوزه مراسم سوزاندن جسد یک راه حل جدید برای این فرآیند ارائه کرده است. این شرکت خاکستر فرد متوفی را به شکل سر وی، سه‌بعدی پرینت می‌کند. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید این خاکستر را به شکل سر قهرمان مورد نظرتان نیز سه‌بعدی پرینت کنید.

 این شرکت می‌گوید: «این تندیس‌ها با استفاده از جدیدترین فناوری روز ساخته می‌شوند تا دقیقاً شبیه فرد متوفی باشند. ما با استفاده از تصاویر و نرم‌افزار شناسایی چهره، تصویر مورد نظر شما را به یک مجسمه سه‌بعدی با جزئیات فراوان تبدیل می‌کنیم.  ما تنها به یک یا دو عکس از فرد مورد نظر نیاز داریم تا مجسمه آن را بسازیم. حتی می‌توانیم ایرادهای چهره را در این مجسمه برطرف کنیم تا افراد تا ابد به بهترین شکل باقی بمانند. بدین طریق شما هرگز فراموش نمی‌کنید که فرد مورد علاقه شما چه شکلی بود».

شرکت Cremation Solutions برخلاف شرکت‌های دیگری که از تصاویر سه‌بعدی برای ساخت تندیس‌های سه‌بعدی بهره می‌برند، از تصاویر معمولی استفاده می‌کند. این شرکت برای ساخت این تندیس‌ها از یک تصویر از روبرو و یک تصویر از نیم‌رخ بهره می‌برد. استرداد وجه پرداختی برای محصول مورد نظر امکان‌پذیر نیست، اما مشتری می‌تواند قبل از آغاز پرینت، مدل سه‌بعدی را تأیید یا رد کند.
این تندیس‌ها در دو سایز ارائه می‌شوند. یک سایز که بخشی از خاکسترهای بدن متوفی را دارد، 600 دلار و سایز دوم که خاکسترهای کل بدن متوفی را در خود جای می‌هد، 2600 دلار قیمت دارد. هر دو سایز بر روی پایه‌ای سنگین از جنس مرمر سوار می‌شوند تا واژگون نشوند.

همچنین این شرکت یک اکشن فیگور 12 اینچی نیز ارائه می‌دهد. اما این مسئله زمانی پیچیده می‌شود که متوجه می‌شوید تصاویر اکشن فیگورهای موجود در وب‌سایت این شرکت از وب‌سایتی به نام That’s My Face برداشته شده است. البته این وب سایت حرفی در مورد ساخت این اکشن‌فیگورها با استفاده از خاکستر مرده نزده است. به هر حال به نظر می‌رسد این کار قانونی نیست.
با این حال، تندیس‌های این شرکت به تنهایی قانونی هستند، پس اگر می‌خواهید خاکستر فرد مورد علاقه خود را در قالب سر باراک اوباما ببینید، با این شرکت تماس بگیرید.

پریا اقدامی
 
 

برگرفته از
چاپ سه‌بعدی
لینک کوتاه

دیدگاه