استیون هاوکینگ فیلم «The Theory Of Everything» را ستودنی خواند

نویسنده:

۱۱:۳۴:۱۹

هاوکینگ بازی ادی ردمین را در فیلم جدید «The Theory Of Everything» ستود. این فیلم زندگی استیون هاوکینگ، این دانشمند مشهور را از زمانی که یک دانشجوی PhD بوده تا هنگامی که در سال 1989 ملکه انگلیس از او قدردانی می‌کند، نمایش می‌دهد.

هاوکینگ، هنگامی که برای اولین بار این فیلم را می‌بیند اشک در چشمانش حلقه می‌زند. او می‌گوید: "من فکر می‌کنم که ادی ردمین مرا به خوبی به تصویر کشیده است. زمان‌هایی بود که فکر کردم خودم را می‌بینم. من فکر می‌کنم که تعهد ادی در اجرای این نقش، اثر بزرگی خواهد داشت."

ردمین خود زمانی اشاره کرده بود که قبل از خواندن فیلمنامه، ایده بازی کردن در نقش این دانشمند برجسته ترسناک به نظر می‌رسیده، اما پروسه آماده شدن برای این نقش را جالب و چالش برنگیز توصیف کرده است. ردمین برای تجزیه و تحلیل عکس‌های هاوکینگ و اینکه چگونه بیماری که عصب‌های حرکتی او را از کار انداخته در بدن او ظاهر شد، با کارشناسان مشورت کرده و سپس برای این که بتواند حرکات هاوکینگ را به درستی تقلید کند، با یک طراح رقص و حرکات بدن به تمرین پرداخته است.

این فیلم که بر اساس کتاب شرح حال «زندگی با استیون» نوشته همسر سابق او «جین واید» ساخته شده است، داستان زندگی این زوج جوان را که در زمان دانشجویی در دانشگاه کمبریج در دهه 60 عاشق یکدیگر شدند بازگو می‌کند. واید حتی هنگامی که دکترها اعلام کردند هاوکینگ تنها برای 2 سال بیشتر زنده نخواهد ماند، در تصمیم خود برای ازدواج با او جدی ماند و دارای 3 فرزند شد. اما این زوج در سال 1995 از یکدیگر جدا شدند.

این فیلم هم اکنون در آمریکا اکران شده و یکی از امیدهای نامزدی در مراسم جوایز اسکار امسال است.

پریا پورمند

 

برگرفته از
The Theory Of Everything
لینک کوتاه

دیدگاه