طرح جدید و زیبای پاسپورت‌های نروژ

نویسنده:

۱۲:۰۰:۴۷

شرکت طراحی نروژی «نویا» برنده مسابقه طرحی جدید برای اسپورت‌های نروژی شد. این طرح جدید شرکت گرافیکی «نویا»، تصاویر زیبایی از مناظر طبیعی نروژ را در رنگ‌های زیبای روشن، با داشتن خط‌هایی ظریف نشان می‌دهد. بر روی طرح جلد این پاسپورت‌ها نیز نشان تاج ملی نروژ به رنگ طلایی حکاکی شده و بر زمینه‌ای از رنگ‌های درخشان و برجسته می‌درخشد: رنگ سفید برای مهاجرین، رنگ آبی فیروزه‌ای و قرمز برای دیپلمات ها و شهروندان معمولی.

اگر صفحه‌های این پاسپورت که به تصاویر مناظر نروژ آراسته شده‌اند در زیر نور ماورا بنفش قرار بگیرند، رنگ تصویر به مناظر طبیعی در شب تغییر پیدا می‌کند تا جلوه بیشتری داشته باشد.
یکی از طراحان شرکت نویا در مورد طراحی این پاسپورت‌ها می‌گوید: "تمامی مردم نروژ متصل به طبیعت هستند و این قسمت مهمی از تاریخ ماست و هویت ملی ما را تعیین می‌کند. این طراحی گوناگونی مناظر طبیعی که در نروژ دیده می‌شود را نشان می‌دهد و این، به تمامی مردم نروژ و یا کسانی که به تازگی به کشور ما پیوسته‌اند، مرتبط است."

داوران زیبایی و در عین حال ساده بودن این طرح را که به خوبی هویت ملی نروژ را نشان می‌دهد، ستوده‌اند. این که پاسپورت‌های جدید در چه تاریخی عرضه خواهند شد مشخص نیست اما دولت نروژ قصد دارد تا از این طرح در طی دو سال آینده استفاده کند.
 
پریا پورمند

 

برگرفته از
پاسپورت‌های نروژ
لینک کوتاه

دیدگاه