واکنشی به بحران ایدز: گران قیمت‌ترین عکس «David Wojnarowicz»

نویسنده:

۰۳:۱۳:۳۰

 
در 28 اکتبر، بونهامز نیویورک یک رکورد جهانی جدید برای آثار "David Wojnarowicz" در حراج "عکس‌های زیبا" در گالری خیابان مدیسون برگزار کرد. این عکس که توسط عکاس با اندازه‌ای بزرگ چاپ شده، بدون عنوان (بوفالوها) است، و تاریخ آن به سا‌ل 1988-1989 برمی‌گردد. این اثر به قیمت 125000 دلار، یعنی 4 برابر بیشتر از برآورد پیش فروش خود، به فروش رسید.

به محض این که عکس بر روی بلوک رفت، مناقصه مشتاقانه‌ای بین دو نفر در اتاق حراج و هم‌چنین مناقصه‌های تلفنی صورت گرفت که پر انرژی بودن و تداوم آن‌ها منجر به افزایش سریع قیمت عکس در هر ثانیه شد. در نهایت برنده، یک کلکسیونر خصوصی بود که مناقصه را در اتاق حراج به دست آورد.

عکس بدون عنوان (بوفالوها) توسط این عکاس بین سال‌های 1988 و 1989 گرفته شده است، درست زمانی که برای اولین بار در سراسر جهان به بحران ایدز واکنش نشان داده می‌شد و عکاس خود را با این بیماری مواجه دید. این کار تبدیل به یکی از فراموش نشدنی‌ترین تصاویر اعتراضی شد.

این اثر، بوفالوها را که معمولا حیوانات محکمی هستند، در حال پرت کردن خود از لبه صخره، به تصویر می‌کشد. Wojnarowicz تشابهی نزدیک بین انقراض گاومیش در قرن 19 در ایالات متحده و بحران ایدز که دولت آمریکا پس از آن به طور موثر برای مقابله با آن تلاش کرد، پیدا کرد.
خانه حراج، مناقصه‌ای بسیار قوی را تجربه نمود، و بسیاری از شرکت کنندگان از ایالات متحده، و البته تعداد قابل توجهی از انگلستان و برخی نیز از فرانسه آمده بودند.

یاسمن فراهانی فرد
 

 
 

برگرفته از
David Wojnarowicz
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “واکنشی به بحران ایدز: گران قیمت‌ترین عکس «David Wojnarowicz»”