هتل صد ساله بسته شد

نویسنده:

۰۳:۱۹:۲۰

 
مالک قدیمی‌ترین هتل در شهر حلب سوریه، بی‌تفاوت نسبت به تیراندازی آتش و گلوله باران در اطراف او در ملک خود نشسته است؛ او مجبور شد هتل خود را ببندد. فقط چند متر از خط مقدم نیروهای دولتی و شورشیان در شهر فاصله دارد، "Armen Mazloumian" بر روی تراس هتل بارون، سیگار می‌کشد.

 این هتل در سال 1911 توسط پدر بزرگ او تاسیس شد و زمانی جذاب‌ترین و از تجملاتی‌ترین مراکز در حلب، و مراکز تجاری سابق سوریه بود.  در سال 1958، رئيس جمهور مصر جمال عبدالناصر یک سخنرانی در این‌جا ارائه کرد. آگاتا کریستی نیز بخش‌های "قتل در قطار سریع‌السیر شرق" را در بارون نوشت. اما از هنگامی که جنگ در سال 2012 به این شهر آمده، تعداد مشتریان به صفر کاهش یافته و این ساختمان که زمانی مسحور کننده بود، اکنون در حال سقوط و خرابی است.

Mazloumian 63 ساله در حالی کلاه پشمی آبی رنگ بر سر دارد می‌گوید "نزدیک به چهار سال است که جنگ شروع شده و من چیزی که بتواند مرا خوش بین کند، ندیده‌ام." حلب پس از مدت کوتاهی از شروع جنگ، بین کنترل دولت در غرب و کنترل شورشیان در شرق، تقسیم شده است. کشمکش و جنگ، که با تظاهرات ضد دولتی در مارس 2011 آغاز شده و از آن زمان به یک جنگ وحشیانه داخلی تبدیل شده، بخش بزرگی از دومین شهر تاریخی را ویران کرده است.
Mazloumian آخرین نفر از چهار نسل از هتلداران ارمنی حلب در خانواده خود است. جد بزرگ او، اولین هتل خانواده، به نام آرارات به احترام کوه ارامنه را در نیمه دوم قرن 19 افتتاح کرد.

یاسمن فراهانی فرد
 

 

برگرفته از
جنگ
لینک کوتاه

دیدگاه