تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۹۰ درصد جمعیت بالای ۶ سال جهان صاحب موبایل هستند

نویسنده:

۰۵:۱۴:۴۰


طبق مطالعات انجام شده، به نظر می‌رسد تعداد کاربران ابزارهای موبایل طی دهه آینده با رشد فزاینده‌ای روبرو خواهد شد و ۹۰ درصد جمعیت بالای ۶ سال جهان حداقل صاحب یک تلفن‌همراه خواهند بود. سخنگوی اریکسون می‌گوید این آمار «بر پایه میزان رشد دقیق استفاده از موبایل طی سالهای جاری محاسبه شده است. برای مثال در این مطالعات به جای تعداد مشترکان موبایل دنیا، تعداد کاربران فعال ۵ سال گذشته مورد سنجش قرار گرفته. آنگاه برای تعمیم این آمار به سالهای آینده از پیش‌بینیهای رسمی سازمان ملل در خصوص افزایش جمعیت و توسعه  کشورها بر اساس سناریو زادوولد متوسط استفاده شده است.»
 
و در نهایت، تا سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌شود حداقل ۶.۱ میلیارد کاربر موبایل در دنیا داشته باشیم. هم اکنون بیش از ۲.۷ میلیارد نفر در دنیا از موبایل استفاده می‌کنند. و گفته می‌شود تا پایان ۲۰۱۴، بیش از ۸۰۰ میلیون نفر به این آمار افزوده گردد.
 
برای رسیدن به آمار ۶.۱ میلیارد نفری، اپراتورهای موبایل و سازندگان تلفن‌هوشمند باید در تمام بازارهای دنیا به دنبال مشتریان جدید باشند. در حال حاضر چین و هند در این زمینه پیشتاز هستند. این دو کشور در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ به ترتیب ۱۸ میلیون و ۱۲ میلیون کاربر جدید موبایل را جذب کرده‌اند.
 
 
در حال حاضر تنها ۳۷ درصد کاربران موبایل، صاحب تلفن‌هوشمند هستند. این نشان‌دهنده ظرفیت عظیم بازارهای موبایل دنیا برای جذب مشتریان تلفن‌هوشمند است.
 
این گزارش همچنین حاوی آمار جالب و قابل انتظار دیگری نیز هست. برای مثال پیش‌بینی می کند تا سال ۲۰۲۰ میزان استفاده تماس‌های تصویری (ویدئو کال) موبایل ده برابر خواهد شد و ۵۵ درصد مصرف داده موبایل آن سال را در بر خواهد گرفت. در حال حاضر پخش موسیقی و سرویس‌های ویدیویی بخش اعظمی از استفاده داده موبایل دنیا را تشکیل می‌دهند.
 
همچنین با توجه به تلاش شرکتها برای عرضه سرویس‌های 5G تا سال ۲۰۲۰، اریکسون پیش‌بینی می‌کند سرعت پیوستن کاربران به سرویسهای فوق‌سریع، بسیار بیشتر از تمایل آنها برای استفاده از 4G یا 3G خواهد بود.
 
 
عباس واحدی
 

 
برگرفته از
صاحبان موبایل
لینک کوتاه

دیدگاه